DODAJ

Najważniejsze inwestycje Radomia w 2014 roku

Drogi i mosty / Radom
Najważniejsze inwestycje Radomia w
RynekInfrastruktury
2014-02-20 13:04:18

Jedną z inwestycji drogowych mających największe znaczenie dla Radomia jest południowa obwodnica miasta. W 2014 roku prace przy jej budowie będą kontynuowane. Nie jest to jedyne przedsięwzięcie planowane przez miasto.


 


Obwodnica w budowie


Na warunkowo dopuszczonym dla ruchu odcinku obwodnicy południowej miasta będą montowane jeszcze ekrany akustyczne. W najbliższych miesiącach powstanie też kładka dla pieszych na wysokości ulicy Witkacego. Ponadto, wybudowane zostanie jezdnia łącząca węzeł na Południu z ulicą Czarnoleską.


 


Praktycznie gotowe są już jezdnie piątego etapu obwodnicy. Trwają też ostatnie roboty na drogach odbarczających na czwartym etapie południowego obejścia Radomia. Wkrótce rozpocznie się łączenie budowanej trasy z drogą krajową nr 7.


 


Budowa południowej obwodnicy Radomia ma się zakończyć do końca sierpnia. Koszt tej inwestycji przekroczy 200 mln zł. Prace przy realizacji trasy rozpoczęły się wiosną 2012 roku, a do końca roku 2013 zrealizowano 75 robót.


 


Miejskie ulice będą odmienione


W pierwszej połowie marca zostaną otwarte oferty w przetargu na budowę przedłużenia ulicy Młodzianowskiej. Jeszcze w bieżącym roku wybrany wykonawca rozpocznie pierwsze roboty w rejonie przyszłego węzła nad torami. W tym roku budowane będą jezdnie nowego przedłużenia między ulicą Armii Ludowej Godowską.


 


Przebudowany zostanie też odcinek ulicy Żółkiewskiego od Zbrowskiego do Kozienickiej. W ramach tej inwestycji, powstaną nad torami dwa nowe bliźniacze wiadukty, po jednym dla każdej nitki. W przetargu na to przedsięwzięcie złożono sześć ofert, których wartość waha się w od 43 mln zł do 69 mln zł.


 


Prace obejmą też ulicę Mieszka I. Ostatni odcinek nowego przedłużenia tej drogi powstanę między ulica Ofiar Firleja i Witosa. Z kolei na ulicy Limanowskiego zostanie odtworzona nawierzchnia, która została uszkodzona w wyniku robót wodociągowych.


 


Pozostałe inwestycje drogowe obejmą ulicę Starowiejską, Czystą, Chodowicza, Uniwersytecką, Pasterską, Zubrzyckiego (dokumentacja projektowa), drogi w ramach inwestycji szynowych oraz zatoki do kontroli samochodów ciężarowych wraz z drogą dojazdową do ulicy Malawskiego.