DODAJ

Budowa kompleksu Res-Vita zmierza w dobrym kierunku

Sport i rekreacja / Rzeszów
Budowa kompleksu Res-Vita zmierza
Artivia
2013-02-11 17:15:38

Do końca wiosny tego roku ma rozstrzygnąć się kwestia przejęcia 1,7 ha miejskiej działki pod budowę kompleksu sportowo-handlowego Res-Vita. Po nabyciu gruntu przez CWKS Resovia, który jest współudziałowcem rzeszowskiego centrum, inwestor Tadeusz Dykiel niezwłocznie wystąpi o pozwolenie na budowę. Prace przy nowoczesnym obiekcie mogą ruszyć w jeszcze tym roku.
- Pozostajemy na etapie pozyskiwania ostatniej działki od miasta. Myślę, że stanie się to końcem wiosny, początkiem lata tego roku. Wówczas niezwłocznie złożymy wniosek o pozwolenie na budowę. Jednak bardziej konkretne informacje będę znał za miesiąc  mówi Tadeusz Dykiel, inwestor Res-Vity i wyjaśnia  Sytuacja z przejęciem gruntu przedłuża się ze względu na roszczenia, które wynikły w trakcie, a także fakt, że musieliśmy powykupywać prywatne działki na potrzeby inwestycji. Sprawa tych ostatnich jest już zamknięta. Jeśli chodzi o projekt Res-Vity, wprowadzamy ostatnie szlify.


 


Odwlekająca się w czasie budowa kompleksu handlowo-sportowego przy zbiegu alei Witosa z ulicą Wyspiańskiego w Rzeszowie to wynik braku porozumienia między Ratuszem a rzeszowskim klubem sportowym. Rzecz tyczy się 1,7 ha terenów należących do miasta, które wyceniono na 7 mln zł. CWKS miałoby na początek wpłacić 25 proc. kwoty na miejskie konto (ok. 2,3 mln zł), a potem regulować należność w wysokości 3 proc. każdego roku (210 tys. zł). Jednak zdaniem klubu cena działki jest mocno zawyżona.


 


To, że działkę nabywa klub, a nie inwestor wynika z faktu, że jako organizacja pożytku publicznego nie musi brać udziału w przetargu, aby otrzymać grunt na wieczystą dzierżawę. Tym samym stanie się współudziałowcem inwestycji powstającej w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu Resovii.


 


Przymiarki do budowy kompleksu trwają już od 2006 roku. Pierwotny projekt zakładał powstanie dwóch 40-piętrowych wieżowców, krytego lodowiska, hotelu, multikina, galerii handlowej, aquaparku i hali łuczniczo-piłkarskiej, a także dobudowanie nowych trybun do stadionu Resovii, które miałyby dodatkowo pomieścić 15 tys. kibiców. Jednak wizja centrum za 300 mln złotych upadła wraz z rezygnacją pierwszego inwestora.


 


W obecnej formie Res-Vita ma posiadać trzy kondygnacje  market spożywczy i budowlany oraz pasaż handlowy na poziomie 0, duży sklep sportowy (nieoficjalnie ma to być Decathlon) na pierwszym piętrze, a także rozrywkową – kino dla 1000 widzów, całoroczne kryte lodowisko, dyskotekę oraz centrum konferencyjne. W części hotelowej znajdą się 154 pokoje, restauracja oraz siedziba klubu kibica. Do dyspozycji klientów ma być parking na 1335 samochodów.