DODAJ

Od 20 lipca elektroniczny pobór opłat na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Rozpoczęła się przedsprzedaż urządzeń pokładowych A4Go.

Drogi i mosty / Wieliczka
Od 20 lipca elektroniczny
Kajtman
2016-07-07 15:37:23
Stalexport Autostrada Małopolska, jako pierwszy spośród koncesjonariuszy płatnych autostrad w Polsce, uruchamia elektroniczny pobór opłat o nazwie A4Go. Będzie on uprawniał do przejazdów autostradą A4 Katowice-Kraków z 15% rabatem. Od dzisiaj można już kupować urządzenia pokładowe.

Elektroniczny pobór opłat to najnowocześniejszy i najszybszy sposób wnoszenia opłaty za przejazd autostradą. Kierowcy, którzy zdecydują się na korzystanie z A4Go, na placach poboru opłat w Mysłowicach i Balicach nie będą musieli przekazywać inkasentowi przez samochodowe okno gotówki czy karty. Wystarczy, że na przedniej szybie samochodu zainstalują urządzenie pokładowe, które komunikować się będzie z anteną na bramce autostradowej i po dokonaniu kategoryzacji pojazdu bramka się otworzy. 

Od kilku lat realizujemy kompleksowy program zwiększania przepustowości placów poboru opłat. Zostały one poszerzone, wprowadziliśmy płatności kartami zbliżeniowymi kartA4 i kartami flotowymi, a 20 lipca uruchamiamy najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie – własny elektroniczny pobór opłat, dedykowany kierowcom regularnie podróżującym tym odcinkiem. Przedsprzedaż urządzeń pokładowych właśnie się rozpoczęła. Korzystanie z A4Go będzie premiowane 15% rabatem za każdy przejazd – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska. 

Przy zakupie urządzeń pokładowych A4Go pobierana jest kaucja w wysokości 50 zł. Urządzenia, wraz z pakietami impulsów, czyli uprawnieniami do przejazdu autostradą, można zakupić w serwisie www.kartA4Go.pl oraz w Punktach Obsługi Klienta (POK) czynnych w dni robocze od godz. 7.00 do 21.00, zlokalizowanych przy placach poboru opłat w Mysłowicach, tuż za bramkami w kierunku Krakowa (ul. Piaskowa 20) i w Balicach, tuż za bramkami w kierunku Katowic (ul. Krakowska 104). 

Z A4Go będzie można przejechać przez wszystkie bramki na placach poboru opłat. 

Szczegółowe informacje na temat elektronicznego poboru opłat można znaleźć na stronie internetowej www.autostrada-a4.pl, na Twitterze (@A4KatKra), Facebooku (a4katowicekrakow) oraz w Punktach Obsługi Klienta.