DODAJ

Studio Arte. Dom Development wybuduje ponad 50 mieszkań na wrocławskim Nadodrzu [WIZUALIZACJA]

Mieszkania i domy / Wrocław
Studio Arte. Dom Development
Tomasz Matejuk
2018-01-23 12:07:21
Dom Development rusza z nową inwestycją przy ulicy Ptasiej na Nadodrzu. Studio Arte będzie to czteropiętrowy, modernistyczny budynek, w którym znajdzie się 51 mieszkań i jeden lokal usługowy.

O planowanej przez Dom Development inwestycji przy ulicy Ptasiej 16 informowaliśmy już na początku stycznia. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów całego przedsięwzięcia.

 W ramach nowej inwestycji Studio Arte powstanie 4-piętrowy, kameralny, a zarazem stylowy budynek z wysokimi oknami, typu porte-fenêtre i wejściem zdobionym artystycznymi wzorami. Znajdzie się w nim 51 mieszkań (od 27 do 52 mkw.) oraz 1 lokal usługowy, usytuowany na parterze. Dzięki przyjętym rozwiązaniom architektonicznym mieszkania są funkcjonalne, a duże okna zapewniają dobre doświetlenie – wyjaśnia deweloper.

Jak zapowiada inwestor, mieszkania będą 1- i 2-pokojowe z balkonami. A dla wygody mieszkańców, na terenie inwestycji przeznaczone zostało specjalnie zabezpieczone pomieszczenie na rowery. 

– Nowoczesna architektura wpisująca się w unikalny klimat wrocławskiego Nadodrza, doskonała infrastruktura komunikacyjna w pobliżu inwestycji oraz bliskość bulwarów nad Odrą wyróżniają Studio Arte. Nasza nowa inwestycja została zaplanowana głównie z myślą o osobach aktywnych, lubiących korzystać z atrakcji miejskiego życia  mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes zarządu Dom Development Wrocław Sp. z o.o.  

Termin planowanego przekazania mieszkań to III kwartał 2019 roku.

mat. inwestora


Za projekt Studio Arte odpowiada Zbigniew Maćków.  Pytaliśmy go o tę inwestycję w wywiadzie, którego architekt udzielił nam wiosną zeszłego roku.

– Kiedyś mieliśmy takie plany, żeby tam zbudować nasze biuro, ale ostatecznie zmieniliśmy tę decyzję. I teraz już tylko projektujemy obiekt, który tam powstanie – mówił nam wówczas Maćków.

Kolejna inwestycja Dom Development w centrum Wrocławia

Dom Development to jedna z największych firm deweloperskich w kraju, obecna we Wrocławiu od 2011 roku. W stolicy Dolnego Śląska wybudowała już m.in. osiedla Oaza, Aleja Piastów i Aura. Aktualnie w realizacji jest drugi etap Aury, a także Księże Nowe.

Przypomnijmy, że ta sama firma szykuje się już także do innej inwestycji w centrum stolica Dolnego Śląska. Jesienią zeszłego roku Dom Development kupiło bowiem za 26 mln złotych teren po dawnych koszarach policyjnych przy ulicy Księcia Witolda. 

Jakub Zazula


rozstrzygnięciu przetargu na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda 28 informowaliśmy – jako pierwsi – w połowie października.

Jak tłumaczył nam Radosław Bieliński, dyrektor ds. komunikacji i rzecznik prasowy Dom Development, projekt osiedla przy ul. Księcia Witolda 28 zakłada budowę budynku apartamentowego z lokalami usługowymi i atrakcyjne zagospodarowanie otwartej przestrzeni publicznej nad rzeką.

– Patio osiedla od strony rzeki Odry będzie się łączyć z planowaną publiczną promenadą. Planowana jest architektura z dużymi przeszkleniami, tarasami wychodzącymi na południową stronę z widokiem na Odrę. Chcemy stworzyć przyjazne miejsce dla nowych mieszkańców inwestycji i okolic, które łączy w sobie aspekt użytkowy i walory estetyczne – wyjaśniał Radosław Bieliński.

Deweloper zamierza wybudować tam około 130 apartamentów z 6 lokalami usługowymi na parterze.

Pod koniec grudnia zeszłego roku deweloper złożył wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynku usługowego i wiaty, znajdujących się na terenie dawnych koszar policyjnych. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Dziewoński Łukaszewicz Architekci.