DODAJ

NBGI Private Equity i Balmain Asset Management: rozpoczęła się budowa Centrum Handlowego Galardia w Starachowicach

Handel / Starachowice
NBGI Private Equity i
Kajtman
2013-06-13 13:34:44
Joint venture dwóch firm – NBGI Private Equity i Balmain Asset Management przystąpiło do budowy Galardii – nowoczesnego centrum handlowego w Starachowicach, które pomieści 38 sklepów z hipermarketem Tesco Extra i 4-salowym kinem Helios włącznie. Generalnym wykonawcą wstępnej fazy prac została Skanska.
 

Na początku bieżącego miesiąca na plac budowy Centrum Handlowego Galardia wjechał pierwszy ciężki sprzęt. Rozpoczęła się tym samym wstępna faza prac, po której zakończeniu możliwe będzie przystąpienie do właściwych prac budowlanych. W ciągu najbliższych tygodni Skanska, która została wykonawcą fazy wstępnej przebuduje odcinek kanalizacji sanitarnej i linii wysokiego napięcia, które kolidują z przyszłym budynkiem Galardii. W tym czasie przeprowadzona zostanie również część robót ziemnych oraz prace związane z budową sieci zewnętrznych i przyłączy.


 


“Początek budowy to dla nas ważne wydarzenie, na które czekaliśmy od kilku miesięcy kiedy byliśmy pochłonięci finalizowaniem kolejnych umów z wiodącymi najemcami, negocjowaniem warunków współpracy z potencjalnymi wykonawcami i ubieganiem się o pozwolenie na budowę. To jest istotny krok milowy tego projektu” – mówi James Huckle z NBGI. „Teraz dołożymy wszelkich starań, aby prace były prowadzone w sposób niemal niezauważalny dla mieszkańców Starachowic” – dodał James Huckle.


 


Faza wstępna potrwa około dwa miesiące. Otwarcie Centrum Handlowego Galardia jest planowane na jesień 2014.