DODAJ

Angielski zarządca funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi otwiera nowe centrum technologiczne w Warszawie

Biura / Warszawa
Angielski zarządca funduszami inwestycyjnymi
Kajtman
2017-08-09 17:42:22
Hargreaves Lansdown, wiodący dostawca usług z obszaru zarządzania funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi dla prywatnych inwestorów i pracodawców w Wielkiej Brytanii, otwiera w Warszawie nowe centrum technologiczne. Brytyjski lider na rynku inwestycyjnym wynajął ok. 3 200 mkw. w biurowcu Warsaw Spire na Woli, jednym z najbardziej prestiżowych i najczęściej nagradzanych obiektów biurowych w Polsce.

Michał Głowiński, dyrektor zarządzający, Hargreaves Lansdown, informuje – Otworzyliśmy właśnie centrum technologiczne, w którym początkowo zatrudnimy 50 osób do realizacji projektów z obszaru rozwoju oprogramowania. Wybraliśmy Warszawę ze względu na jej kulturę biznesową, dynamicznie rozwijający się sektor technologii, doskonałą infrastrukturę komunikacyjną i dużą liczbę ekspertów IT mówiących po angielsku.

Nasza firma znana jest z wdrażania innowacyjnych technologii, dzięki którym inwestowanie staje się bardziej dostępne, łatwiejsze i tańsze. Dlatego też poszukujemy ekspertów z bardzo mocnymi kompetencjami z zakresu IT i rozwoju oprogramowania – dodaje Michał Głowiński.

Hargreaves Lansdown tymczasowo zajął powierzchnię 700 mkw., a do nowej siedziby obejmującej dwa piętra przeniesie się z końcem 2017 r. Główna recepcja firmy będzie mieściła się na 34. piętrze budynku.

Wybudowany przez Ghelamco Warsaw Spire stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych inwestycji na biznesowej mapie stolicy. Warsaw Spire to 220-metrowa wieża i dwa mniejsze, 55-metrowe budynki oferujące łącznie 109 000 mkw. powierzchni biurowej wyposażonej w najnowsze rozwiązania technologiczne. Kompleks wyróżniają jego doskonała lokalizacja przy stacji metra Rondo Daszyńskiego, jak i plac Europejski – skwer o powierzchni 1,5 ha, na którym znajdują się bary, restauracje oraz m.in. dobrze znany ArtWalk.

Bardzo się cieszymy mogąc powitać Hargreaves Lansdown w gronie naszych najemców. To już kolejna międzynarodowa firma, która zdecydowała się otworzyć swoje biura w Warsaw Spire – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju, Ghelamco Poland.

Ostatnio kompleks budynków biurowych Warsaw Spire zajął pierwsze miejsce w kategorii najlepszej inwestycji biurowej i biznesowej w jednym z najważniejszych konkursów nieruchomościowych na świecie – MIPIM Awards 2017.

Jakub Sylwestrowicz, dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy, JLL, dodaje – Krótko- i długoterminowe wymagania dotyczące biura Hargreaves Lansdown zostały szczegółowo określone. Firma poszukiwała najbardziej innowacyjnego i najnowocześniejszego budynku w Polsce, a Warsaw Spire było preferowaną opcją. Ze względu na niewystarczającą ilość dostępnej powierzchni zdecydowaliśmy się tymczasowo podnająć naszą przestrzeń na 25 piętrze. Ponadto, zabezpieczyliśmy w budynku najbardziej optymalną dla HL powierzchnię docelową. Nieszablonowe podejście do potrzeb Hargreaves Lansdown pomogło zaoszczędzić czas i pieniądze naszego klienta.

Firma JLL świadczy na rzecz Hargreaves Lansdown pełen zakres usług z obszaru wsparcia najemców powierzchni biurowych, począwszy od znalezienia najlepszej lokalizacji i negocjacji warunków najmu, przez doradztwo techniczne oraz zarządzanie projektem, kończąc na projektowaniu biura i wykonawstwie.

Źródło: materiały prasowe