DODAJ

Biurowiec D48 z nowym najemcą

Biura / Warszawa
Biurowiec D48 z nowym
Kajtman
2017-08-10 16:17:06
Penta Investments podpisała kolejną umowę najmu powierzchni biurowej w budynku D48, nowoczesnym biurowcu klasy A realizowanym na warszawskim Mokotowie, u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu. Najemcą biurowca została firma Legrand Polska.

Legrand Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Grupy Legrand, eksperta w zakresie produktów i systemów instalacji elektrycznych oraz sieci informatycznych w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym. Warszawskie biuro Legrand Polska będzie zajmowało ponad 900 mkw. powierzchni biurowej w budynku D48.

W transakcji Penta Investments była reprezentowana przez firmę doradczą Savills, agenta wyłącznego biurowca D48. Z kolei firma Legrand Polska była reprezentowana przez firmę doradczą Knight Frank.

O inwestycji D48:
 • D48 to budynek biurowy klasy A, zlokalizowany w samym sercu biznesowej części warszawskiego Mokotowa, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu. Centralna lokalizacja D48 zapewnia szybki i wygodny dostęp do transportu publicznego, w tym tramwajów i linii autobusowych, pobliskiego dworca szybkiej kolei miejskiej (SKM). Dużym atutem projektu jest bliskość do międzynarodowego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina oraz południowej obwodnicy Warszawy, jak również Galerii Mokotów, jednego z największych i najbardziej popularnych centrów handlowych w stolicy.
 • D48 zaoferuje ponad 26.000 mkw. powierzchni biurowej na 11 kondygnacjach biurowych od strony ul. Domaniewskiej i 8 kondygnacjach biurowych od strony ul. Postępu. Wielkość powierzchni dostępnych na jednej kondygnacji umożliwi najemcom elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej. 
 • Budynek D48 udostępni przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy, jak również w obrębie działki – duże tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą. 
 • Każda kondygnacja budynku będzie maksymalne doświetlenie światłem dziennym dzięki efektywnemu zaplanowaniu kształtu budynku i jego położenia względem stron świata, wysokości pomieszczeń w świetle (2,75 m), jak również w pełni przeszklonej fasadzie.
 • Poza standardowymi już udogodnieniami w postaci szybkobieżnych wind, dużej liczby miejsc parkingowych oraz dostępu do Wi-Fi na terenie całego obiektu wewnątrz i na zewnątrz, w budynku zastosowano innowacyjne rozwiązania proekologiczne, zapewniające najwyższy stopień efektywności, jak również nowoczesne systemy obsługi z użyciem smartfonów. 
 • W obrębie biurowca zostaną udostępnione dwa parkingi – dwukondygnacyjny parking podziemny dla najemców, jak również parking naziemny dla gości, zapewniające łącznie 480 miejsc parkingowych. Dostęp do obu parkingów będzie zapewniony z dwóch niezależnych wjazdów – od strony ulicy Domaniewskiej i Postępu. 
 • Na obu parkingach będą znajdować się dedykowane miejsca do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. 
 • W projekcie D48 znalazły się także miejsca na rowery i szatnie z prysznicami dla rowerzystów.
 • Obiekt będzie również w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
 • Na poziomie parteru zostanie zlokalizowana cześć handlowo-usługowa, m.in. z restauracją otwartą w dni powszednie i w weekendy (z myślą o pracownikach części biurowej Mokotowa, jak również mieszkańców nowo powstających w bliskim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych).
 • Projekt uzyskał precertyfikat LEED na poziomie Gold, w kategorii LEED® Building Design and Construction: Core and Shell Development.
Źródło: materiały prasowe