DODAJ

Czwarty etap Stacji Nowy Ursus ma pozwolenie na budowę

Mieszkania i domy / Warszawa
Czwarty etap Stacji Nowy
Kajtman
2017-09-21 12:54:10
Grupa ROBYG otrzymała pozwolenie na budowę 4. etapu inwestycji Stacja Nowy Ursus, zlokalizowanej przy ul. Posagu 7 Panien 10 w Warszawie. Kolejna faza osiedla, która jest już w sprzedaży, składa się z 227 lokali w metrażach od 32 do 80 mkw. – wszystkie wyposażone będą w system Smart House pozwalający zarządzać m.in. pracą sprzętów elektronicznych oraz oświetleniem i ogrzewaniem. Prace budowlane w nowym etapie planowo rozpoczęły się w 3 kw. 2017 r., a ich zakończenie przewidziane jest w 4 kw. 2018 r. W inwestycji Stacja Nowy Ursus docelowo powstanie ponad 1000 lokali o łącznej powierzchni ok. 51,5 tys. mkw. – oprócz mieszkań przewidziana jest pełna infrastruktura handlowa i usługowa.

ROBYG prowadzi w Warszawie inwestycje na: Bemowie, Mokotowie, w Ursusie, Wilanowie, Woli, bliskim Tarchominie oraz Żoliborzu, a w 2017 roku planuje uruchomienie kolejnych projektów – m.in. w dzielnicy Włochy.

Mieszkania w Stacji Nowy Ursus, gdzie Grupa ROBYG niebawem rozpocznie prace budowlane w kolejnym etapie, są dobrą propozycją dla osób poszukujących domu dla siebie i rodziny – jest to dobrze skomunikowane, atrakcyjne miejsce do życia, ponadto w pobliżu jest rozwinięta infrastruktura usługowa. Jest to również okazja dla wszystkich, którzy chcą zainwestować. Z polskiego rynku nieruchomości płyną jasne sygnały – kupno mieszkania to jeden z najkorzystniejszych sposobów na ulokowanie zgromadzonego kapitału. Oprocentowanie depozytów bankowych spada, a wpłacone środki tracą na wartości z uwagi na inflację. Przeznaczenie oszczędności na zakup nieruchomości przynosi zyski w długiej perspektywie – przykładowo stały dochód z wynajmu lokalu może pozwolić na finansowanie innych inwestycji. Kluczowe aspekty, które decydują o sukcesie osiedla ROBYG w Ursusie, to m.in. bezproblemowy dojazd do większości części miasta za sprawą obwodnicy oraz korzystny stosunek ceny do jakości oferowanej w projekcie – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA. 

Stacja Nowy Ursus od momentu wprowadzenia do sprzedaży cieszy się dużym zainteresowaniem osób poszukujących mieszkania w Warszawie. Osiedle jest kompleksowo zaprojektowane – przewidziano miejsca na lokale usługowo-handlowe, a także atrakcyjną małą architekturę wplecioną w tereny zielone w bezpośredniej bliskości inwestycji. Dla rodzin niewątpliwą zaletą Ursusa są strefy rekreacyjne, np. parki Czechowicki i Staw Koziorożca oraz place zabaw, a osoby aktywne fizycznie docenią ścieżki rowerowe, obiekty sportowe i siłownie plenerowe. Dodatkowo, dzielnica ma dobre połączenie z resztą stolicy – w sąsiedztwie jest 5 linii autobusowych, przystanek SKM, a co najważniejsze dla zmotoryzowanych trasy S2 i S8.

Ursus jest postrzegany jako atrakcyjna lokalizacja ze względu na zaciszny charakter – jednak mieszkańcy mają do dyspozycji pełen wachlarz usług, w tym bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Dzielnica ta przeżywa obecnie intensywny rozwój – miasto przeznacza środki zarówno na infrastrukturę, od parków po tereny rekreacyjne, jak też na szkoły i przedszkola, co jest szczególnie ważne dla młodych ludzi planujących osiedlenie się w tej części Warszawy. Dodatkowym atutem Stacji Nowy Ursus jest wyposażenie wszystkich mieszkań w Smart House – technologię, dzięki której można zaoszczędzić na rachunkach np. za prąd, a ponadto regulować ogrzewanie za pomocą smartfona. ROBYG dba także o bezpieczeństwo – dlatego montowane są kamery i czujniki ruchu – dodaje Oscar Kazanelson.

Grupa ROBYG w I półroczu 2017 r. odnotowała przychody w wysokości około 215 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł ponad 28 mln zł. Spółka podwyższyła prognozę na 2017 roku – dotyczącą zysku netto – do poziomu 105 mln zł, a przewidywana liczba lokali uznanych w przychodach to ok. 2500 lokali. W H1 2017 r. Grupa ROBYG zakontraktowała 1693 mieszkań netto w Warszawie i Gdańsku (z uwzględnieniem rezygnacji), czyli o ponad 23% więcej niż w 2016 roku. W tym okresie spółka uznała w przychodach 714 lokali, co oznacza bardzo duży potencjał do uznania w przychodach na drugą połowę roku.

Źródło: materiały prasowe