Pierwszy etap URSA Smart City z pozwoleniem na użytkowanieźródło: Materiały inwestora

Pierwszy etap URSA Smart City z pozwoleniem na użytkowanie

Warszawa
REKLAMA
Pierwszy etap inwestycji URSA Smart City realizowanej przez CPD S.A. wraz Unidevelopment S.A. uzyskał pozwolenie na użytkowanie. W trakcie budowy osiedla, od której rozpoczął się proces rewitalizacji tej części dzielnicy Ursus, w okolicy ruszyły również inne przedsięwzięcia. Dzięki nim tereny po byłych zakładach mechanicznych stają się coraz bardziej przyjazną i zrównoważoną częścią miasta.
W ciągu ostatnich kilku lat w Ursusie przeprowadzono wiele inwestycji infrastrukturalnych, co czyni tę dzielnicę jednym z najbardziej obiecujących rejonów miasta. Szczególnie ważnym krokiem, wyznaczającym kierunek dalszego rozwoju tej części Warszawy, było przyjęcie w 2014 roku Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. To zgodnie z jego zapisami, oprócz budynków mieszkalnych, na obszarze po byłych zakładach produkcyjnych powstaną również tereny rekreacyjne, instytucje publiczne i kulturalne, budynki biurowe, placówki edukacyjne oraz obiekty handlowe. Dzięki temu, tworzona praktycznie od podstaw część miasta, będzie rozwijała się w zrównoważony sposób i stale tętniła życiem.
Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla pierwszego etapu osiedla URSA Smart City jest dla nas ważnym wydarzeniem. Od wielu lat, przy bliskiej współpracy z Samorządem Dzielnicy, dążyliśmy do przemiany terenów po zakładach Ursus w nowoczesną tkankę miejską, zapewniającą wysoki komfort życia. Teraz przyjęte założenia rozwoju stają się rzeczywistością. Oprócz inwestycji mieszkaniowych realizowanych jest tu szereg innych przedsięwzięć, dzięki którym okolica będzie rozwijała się w zrównoważony sposób i zapewni mieszkańcom komfort w codziennym życiu – mówi Michalina Wiczkowska, prezes zarządu CPD S.A.
URSA Smart City przeciera szlakiPołożone w sąsiedztwie Urzędu Dzielnicy i centrum handlowego Factory, osiedle URSA Smart City jest pierwszą inwestycją mieszkaniową, realizowaną na terenach po byłych zakładach Ursus w ramach procesu rewitalizacji. Jej koncepcja w pełni odpowiada założeniom Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Ideą, która przyświecała projektowi URSY, było stworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej, łączącej komfort i funkcjonalność. Będzie tu wszystko, co jest potrzebne, by spełnić oczekiwania osób poszukujących przyjaznego miejsca do zamieszkania w stolicy – nowoczesne budynki, szereg innowacyjnych rozwiązań, bliskość terenów rekreacyjnych, placówek edukacyjnych i kulturalnych. 
REKLAMA
W ukończonym, pierwszym etapie inwestycji powstało 181 mieszkań, z których ponad 80 % znalazło już nabywców. Klienci mogą wybierać również spośród kolejnych 140 mieszkań o powierzchniach od 32 do 102 mkw., które zostały jeszcze w drugim etapie. Wszystkie 4 budynki w URSA Smart City będzie łączył podziemny parking, mieszczący 359 samochodów. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep S.A. Projekt osiedla przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. Biuro sprzedaży, znajduje się na terenie osiedla przy ul. Hennela (róg Dyrekcyjnej). Budowa II etapu osiedla URSA Smart City zakończy się w II kwartale 2017 roku. 
Urząd Dzielnicy wybuduje przedszkoleWraz z budową osiedli mieszkaniowych na terenach po byłych zakładach Ursus realizowane są również inne przedsięwzięcia, które wpłyną na komfort życia mieszkańców. Na ukończeniu jest aktualnie przebudowa ulicy Hennela oraz Dyrekcyjnej. Zgodnie z informacją udzieloną w listopadzie przez Urząd Dzielnicy, przy ul. Hennela wybudowane zostanie również przedszkole. W nowoczesnym budynku znajdzie się miejsce dla 150 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Realizacja przedsięwzięcia wartego 7 mln zł będzie pierwszym etapem inwestycji, przewidującej w przyszłości również budowę szkoły podstawowej z halą sportową.
W przedszkolu powstaną sale o powierzchni minimum 70 mkw. – każda wyposażona we własną łazienkę i kącik zabaw. W obiekcie znajdzie się także m.in. sala gimnastyczna z możliwością otwarcia na przyległy hol, co pozwoli na organizację imprez i uroczystości z udziałem rodziców, sala zajęć integracji sensorycznej, własny blok żywienia, wydzielona część pedagogiczna, w tym pokój logopedy, pokój psychologa, pokój rozmów z rodzicami i pokój nauczycielski. Zgodnie z zapowiedziami, na terenie przyległym do przedszkola, powstaną trzy osobne place zabaw – każdy przeznaczony dla innej grupy wiekowej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA