DODAJ

Podczas targów MIPIM Yareal Polska prezentuje swój najnowszy projekt biurowy

Biura / Warszawa
Podczas targów MIPIM Yareal
Kajtman
2012-03-01 15:46:20

Yareal Polska, firma deweloperska realizująca prestiżowe projekty biurowe i mieszkaniowe w Warszawie (m.in: Mokotowska Square, Renaissance czy Cristal Park), prezentuje na stoisku m.st. Warszawy swój najnowszy projekt biurowyOxygen Park.


 


Oxygen Park powstaje w Alejach Jerozolimskich, najdynamiczniej rozwijającym się obszarze biznesowym stolicy. Planowany termin ukończenia pierwszego etapu inwestycji to I kw. 2013 roku, zaś drugiego to IV kw. 2013 roku.


 


Jesteśmy przekonani, że Oxygen Park zostanie doceniony przez ekspertów z branży w równym stopniu co Mokotowska Square, Cristal Park czy Renaissance – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska. – Dzięki strategii firmy, polegającej na realizacji wyłącznie wysokiej jakości obiektów w atrakcyjnych lokalizacjach, przyczyniamy się do zmiany oblicza Warszawy. – dodaje Dapoigny.


 


Oxygen Park to projekt biurowy klasy A o całkowitej powierzchni najmu około 18 300 mkw. Wyróżnia go doskonała lokalizacja i ekspozycja oraz łatwe i szybkie skomunikowanie z centrum miasta oraz międzynarodowym portem lotniczym Okęcie. Obiekt składa się z dwóch wysokiej klasy sześciokondygnacyjnych budynków, których dopełnieniem jest wewnętrzny zielony dziedziniec, który dzięki zieleni i elementom małej architektury stanie się miejscem odpoczynku i spotkań biznesowych. Prostota architektoniczna i dbałość o detal oraz wysokiej jakości materiały wykończeniowe są wyróżnikami Oxygen Park.


 


Nowoczesne, doskonale doświetlone światłem naturalnym biura (80% powierzchni), niezwykle wydajna powierzchnia (minimalizacja powierzchni wspólnych do poziomu około 3%), niski poziom hałasu otoczenia, oraz znaczące zmniejszenie kosztów eksploatacji dzięki optymalizacji zużycia mediów, to tylko niektóre z korzyści, które zapewni najemcom Oxygen Park. Budynek oferuje również możliwość elastycznej i różnorodnej aranżacji wnętrza dostosowanej do potrzeb najemcy. Certyfikat BREEAM, o który Yareal ubiega się dla obiektu, potwierdzi proekologiczny charakter zastosowanych technologii, procesu budowy, jak również przyjazny charakter budynku dla użytkowników i otoczenia. Dzięki wyposażeniu w system monitorowania i planowania zużycia energii elektrycznej, wody oraz emisji CO2, Oxygen Park oferuje oszczędność energii oraz - efektywność jej zużycia. Ogrzewanie budynku zaprojektowano tak, aby zminimalizować produkcję tlenku azotu. Rozwiązania te przełożą się na zwiększenie wartości inwestycji i obniżenie kosztów eksploatacji.


 


Autorem projektu architektonicznego biurowca jest pracownia JEMS Architekci.


 


Informacje o budynku:


 


    • Dwa sześciokondygnacyjne budynki o łącznej powierzchni najmu ok.18 300 mkw.


    • Reprezentacyjna recepcja w każdym budynku


    • Wysoka dostępność światła dziennego


    • Zielony wewnętrzny dziedziniec


    • 162 miejsca parkingowe


    • Powierzchnia usługowa na parterze przeznaczona na gastronomię (w jednym z budynków)


    • Budynek przyjazny środowisku (projekt w trakcie certyfikacji BREEAM)


    • Oddanie budynku: I kwartał 2013 i IV kwartał 2013 r.