DODAJ

Przebudowa ulicy Prostej postępuje. Od środy zmiany w ruchu

Warszawa
Przebudowa ulicy Prostej postępuje.
RynekInfrastruktury
2014-01-29 12:26:00

Od kilku tygodni w Warszawie trwają prace związane z przebudowa ulicy Prostej. Prowadzone są roboty przy przebudowie mediów podziemnych, takich jak kanalizacja, wodociągi, czy sieci energetyczne i teletechniczne. Rozebrano też stare torowisko tramwajowe.


 


Kolejne prace będą wymagały zmian w organizacji ruchu i będą polegały na zamknięciu ulicy Prostej od Żelaznej do Twardej oraz od Żelaznej do Miedzianej. Zamknięcie nastąpi 29 stycznia około godziny 9,30 i nie powinno wywołać dużych utrudnień w ruchu. Odcinki wyłączane z ruchu do tej pory kończą się ślepo na placach budowy metra.


 


Wykonawcą przebudowy jest Bilfinger Infrastructure. Firma zakończy przebudowę ulicy Prostej w drugiej połowie bieżącego roku, a prace pochłoną 33,8 mln zł. Na odcinku od ronda ONZ do ronda Daszyńskiego ulica będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. W rejonie skrzyżowań pojawią się dodatkowe pasy.


 


Ponadtozmieni się przebieg linii tramwajowej, która znajdzie się w pasie dzielącym między jezdniami. Technologia wykonania torowiska tramwajowego pozwoli w przyszłości udostępnić je także dla ruchu autobusowego.


 


W ramach inwestycji planowana jest też przebudowa wlotów ulic Żelaznej, Twardej i Pańskiej oraz budowa parkingów dla samochodów osobowych przy ulicy Pańskiej. Ponadto po obu stronach rozbudowywanej ulicy Prostej przewidziano drogi dla rowerów oraz ciągi pieszo-rowerowe.