DODAJ

Optymalne rozwiązania dla wydziału spawalnictwa i obróbki skrawaniem dla nowego obiektu magazynowo-produkcyjnego w Lwówku

Przemysł / Lwówek
Optymalne rozwiązania dla wydziału
Amwin Sp. z o.o. Sp. k.
2012-07-24 13:31:55

Pol-Strautmann, spółka córka niemieckiego producenta maszyn rolniczych, zakończył inwestycję, związaną z budową obiektu magazynowo-produkcyjnego. Amwin - Projektant i wykonawca hal oraz biurowców, zajmował się przygotowaniem koncepcji, pełnobranżowego projektu oraz kompleksowym wykonaniem obiektu.

Przedsiębiorstwo B. Strautmann & Söhne GmbH u. Co. KG jest rodzinną firmą średniej wielkości istniejącą od ponad 80 lat, z siedzibą w południowej części Dolnej Saksonii. Firma jest jednym z wiodących producentów maszyn rolniczych, a także urządzeń biogazowych. Celem inwestycji była realizacja przyjętej strategii, polegającej na rozszerzeniu asortymentu oraz wejściu na kolejne segmenty rynku. W nowym zakładzie obok pojedynczych części do maszyn produkowane są również przyczepy rolnicze, wybieraki silosowe oraz wybieraki silosowe z szuflą chwytakową. Obiekt o łącznej powierzchni 3700m2, został wykonany w technologii konstrukcji stalowej oraz obudowy ściennej w systemie lekkich płyt warstwowych, zapewniając wysoką estetykę wykonania i trwałość na lata. W hali zostały zaprojektowanie optymalne rozwiązania, które gwarantują najniższy koszt wykonania oraz eksploatacji obiektu. Interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie dla wydziału spawalnictwa oraz obróbki skrawaniem, centralnego systemu odciągowego, co w efekcie zmniejszyło ilość przebić dachowych, które są jednym z najbardziej newralgicznych miejsc z uwagi na szczelność budynku. Ponadto centralne systemy odciągowe pozwalają na odprowadzenie pyłu z kilku maszyn jednocześnie poprzez kanały wentylacyjne, co zapewnia utrzymanie czystego powietrza na hali. Dzięki temu rozwiązaniu na obiekcie zastały zapewnione prawidłowe warunki pracy, co gwarantuje większą wydajność i efektywność pracy. Projekt technologii pozwolił dopasowanie obiektu do oczekiwań przy zachowaniu maksymalnej optymalizacji kosztów. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu autorskich obróbek powstał obiekt dopracowany w każdym detalu. Zaprojektowane przez biuro projektowe Amwin nowoczesne rozwiązania architektoniczne, technologiczne, a także techniczne dostosowanie do warunków miejscowych, pozwoliły na terminowe wykonanie inwestycji, przy zachowaniu wysokiej estetyki jak i jakości wykonania.Amwin - projektant i kompleksowy wykonawca hal oraz biurowców - był odpowiedzialny za przeprowadzenie całego procesu budowlanego od przygotowania koncepcji, pełnobranżowego projektu, dostawę i montaż hali, wykonanie wszystkich instalacji, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu i serwisowania w przyszłości. Do kompetencji kompleksowego wykonawcy należało również zagospodarowanie terenu o pow. 3000m2, polegające  na wyłożeniu placu (wejście do zakładu oraz drogi dojazdowe do obiektu) kostką brukową. Potwierdzeniem profesjonalizmu zespołu firmy Amwin, od procesu projektowania i uzyskania pozwolenia na budowę, aż do oddania obiektu do użytkowania, jest list referencyjny, który został wystawiony przez Zarząd firmy.