DODAJ

Arkop wybuduje wille na Muchoborze Wielkim

Mieszkania i domy / Wrocław
Arkop wybuduje wille na
Mariusz Bartodziej
2017-12-21 11:03:27
Wrocławski deweloper ponownie inwestuje w południowo-zachodniej części miasta. Blisko zbiegu ulic Buczacka i Rakietowej postawi osiedle ośmiu willi miejskich z podziemnym parkingiem.

Inwestor złożył 31 października wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Buczacka zespołu ośmiu budynków mieszkalnych w formie willi miejskich oraz budynków parkingu podziemnego wraz z niezbędną infrastrukturą. Osiedle powstanie na działkach o numerach 3/1, 3/2 oraz 4/3, o łącznej powierzchni prawie 1,5 hektara.

UM Wrocławia


Jak informuje przedstawiciel Arkop Deweloper, w każdej willi znajdzie się sześć lokali, czyli w sumie 48 mieszkań. Ich łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 3,2 tys. mkw., co daje średnio 66,6 mkw.

Nazwa inwestycji, Orion II, będzie nawiązywała do sąsiedniego osiedla Orion.

Kolejne osiedla Arkopu w tej części miasta

Wrocławski deweloper zrealizował dotychczas trzy inwestycje na Muchoborze Wielkim. Zacisze Krzemienieckie, położone przy ul. Krzemienieckiej, to budynki wielorodzinne o kubaturze blisko 21,2 tys. metrów sześciennych. Znajdują się w nich 132 mieszkania, o łącznej powierzchni ponad 11,3 tys. mkw. Na każdy lokal przypada jedno miejsce parkingowe.

fot. alsen strasse 67


fot. alsen strasse 67


Przy tej samej ulicy znajduje się Zacisze Krzemienieckie 2, składające się z czterech domów w zabudowie szeregowej. Powierzchnia trzech- i czteropokojowych mieszkań wynosi od 61 do 116 mkw. Do każdego przynależy taras bądź ogródek oraz garaż.

fot. Orzech


fot. Jan Augustynowski


Wreszcie przy zbiegu ulic Rakietowej, Samborskiej i Postępowej Arkop Deweloper wybudował osiedle Orion. W trzykondygnacyjnych budynkach z poddaszem użytkowym jest dostępnych 109 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 mkw. Na każde przypada, w zależności od piętra, ogródek, balkon bądź taras, a do tego miejsce parkingowego w garażu podziemnym i komórka lokatorska.

fot. Orzech


fot. Orzech


Kolejni inwestorzy na Muchoborze Wielkim

Na tym samym osiedlu  swoje inwestycje planują jeszcze dwie firmy. O planach budowlanych przy ul. Melchiora Wańkowicza informowaliśmy w sierpniu.

Wniosek o pozwolenie na budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych złożyła 9 sierpnia wrocławska pracownia architektoniczna AGP i Wspólnicy. Pozytywną odpowiedź dostała 6 grudnia.

To była druga próba otrzymania przez tego inwestora pozwolenia na przeprowadzenie tej inwestycji. Pierwszy wniosek, dotyczący budowy budynków wielorodzinnych o kubaturze 9450 metrów sześciennych, złożył w lutym, jednak dokładnie po trzech miesiącach otrzymał decyzję odmowną.

Nowe osiedla ma powstać na działce numer 2/67 o powierzchni ponad 3,7 tys. mkw. Za projekt odpowiada Marcin Pytka, architekt firmy AGP Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa.

UM WrocławiaFirma Metropoint Development Sp. z o.o. czekała osiem miesięcy na otrzymanie pozwolenia na budowę przy Trawowej, na odcinku pomiędzy Hłaski i Zagony, nowego osiedla. Na działce numer 2/2, o powierzchni ponad 1,5 tys. mkw., powstaną dwa budynki wielorodzinne z garażami podziemnymi, o łącznej kubaturze niemal 7,8 tys. metrów sześciennych.

Inwestor złożył wniosek w ostatnich dniach ubiegłego roku. 25 stycznia został wezwany do uzupełnienia dokumentacji, co zrobił 3 sierpnia. Po trzech tygodniach otrzymał zgodę na realizację inwestycji.

UM Wrocławia


Projekt architektoniczny przygotował Przemysław Woskowicz z pracowni PSW architektura Sp. z o.o., mającej w swoim portfolio liczne koncepcje kameralnych inwestycji.

Firma Metropoint Development Sp. z o.o. działa od października 2014 roku. To będzie jej pierwsza inwestycja mieszkaniowa. Planuje budowę osiedla także na Złotnikach.