DODAJ

Będą nowe stacje roweru miejskiego. Miasto szykuje się do przetargu

Wrocław
Foto: Nextbike Polska
Tomasz Matejuk
2017-02-06 11:33:42
Jeszcze w tym roku przybędzie dziewięć nowych stacji Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Wypożyczalnie staną na Sołtysowicach, Muchoborze Wielkim oraz Ołtaszynie i Wojszycach.

Wrocławski magistrat właśnie ogłosił dialog techniczny w sprawie uruchomienia oraz kompleksowej eksploatacji kolejnych stacji Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Dialog poprzedza przetarg na uruchomienie i kompleksową eksploatację kolejnych stacji WRM.

Jak czytamy w ogłoszeniu, przedmiotem dialogu technicznego będą zagadnienia związane z możliwością rozbudowy już istniejącego systemu WRM, prowadzonego obecnie przez Nextbike Polska, o kolejne stacje z zapewnieniem pełnej kompatybilności.

Oznacza to, że klient obecnego systemu WRM po rozbudowie o kolejne stacje będzie mógł wypożyczyć i zwrócić rower w dowolnej stacji. System będzie obsługiwany przez jedną stronę internetową i jeden BOK, a zasady i tryb działania WRM określone w regulaminie, w tym opłaty i rozliczenia z klientami, pozostaną bez zmian – wyjaśniają w magistracie.

Jak tłumaczą nam urzędnicy, dialog techniczny związany jest z rozbudową systemu WRM o kolejne stacje, które zostały wskazane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

W zeszłorocznej edycji WBO trzy projekty związane z rowerem miejskim zostały skierowane do realizacji. A to oznacza, że powstanie dziewięć nowych stacjiWypożyczalnie pojawią się na Sołtysowicach, Ołtaszynie i Muchoborze Wielkim.

Gdzie dokładnie staną nowe stacje WRM?

Projekt nr 66 zakłada budowę stacji w następujących lokalizacjach: na skrzyżowaniu ulicy Sołtysowickiej i Redyckiej (przy przystanku autobusowym), przy Centrum Handlowym Korona oraz na skrzyżowaniu alei Kasprowicza i ulicy Berenta

Jeśli chodzi o trzy stacje na Ołtaszynie i Wojszycach  wybrane w ramach projektu nr 563  to wskazano dla nich cztery możliwe lokalizacje: skrzyżowanie ulic Ołtaszyńskiej i Zwycięskiej, okolice Agrestowej i Ołtaszyńskiej, skrzyżowanie Strachowskiego i Kutrzeby oraz skrzyżowanie Parafialnej i Grota RoweckiegoOstateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Z kolei w ramach projektu nr 243 pojawią się trzy nowe stacje na Muchoborze Wielkim. Tu wskazano trzy lokalizacje: skrzyżowanie ulicy Tyrmanda i Mińskiej, skrzyżowanie ulicy Trawowej i Zagony oraz przy parkingu WABCO przy ulicy Ostrowskiego 34.

Jak zapowiadają urzędnicy, z nowych wypożyczalni rowerzyści będą mogli skorzystać jeszcze w tym roku.