DODAJ

Wrocław: Bouygues Immobilier z drugą odmową na realizację inwestycji przy Browarze Mieszczańskim

Hotele / Wrocław
Wrocław: Bouygues Immobilier z
Mariusz Bartodziej
2018-01-26 16:48:41
Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o., czyli polski oddział francuskiego dewelopera, chciał początkowo wybudować przy ulicy Hubskiej 40 budynek wielorodzinny. Teraz planuje postawić hotel, ale znów nie otrzymał pozwolenia.

Inwestor dostał 29 grudnia odmowną odpowiedź w sprawie planu budowy przy Hubskiej 40, tuż przy Browarze Mieszczańskim, budynku hotelowego z częścią usługową i garażem w parterze. Miałby powstać na działce nr 72 o powierzchni ponad 1200 mkw. Deweloper nie zdradza swoich dalszych planów.

Projekt przy ulicy Hubskiej znajduje się na etapie postępowania administracyjnego. Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby przedstawić jakiekolwiek szczegóły dotyczące niego – mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Sp. z o.o.

UM Wrocławia

Dodaje, że skupiają się we Wrocławiu na realizacji inwestycji Jagiełły 6, o której pisaliśmy w kwietniu 2017 roku.

Planujemy również kolejne projekty, o których będziemy informować w przyszłości – zapowiada Łukasz Paryś.

Miały powstać mieszkania

Deweloper chciał wybudować początkowo w tym miejscu budynek wielorodzinny. O protestach sąsiednich mieszkańców przeciwko tej inwestycji informowaliśmy w styczniu 2017 roku.

Inwestor nie otrzymał jednak pozwolenia na budowę ze względu na niezgodność przedsięwzięcia z obowiązującym planem miejscowym i niewygospodarowanie odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. O szczegółach decyzji urzędników pisaliśmy w lutym ubiegłego roku.

fot. Tomasz Matejuk

Sąsiedni Browar Mieszczański także planuje inwestycję

Obok planowanej przez Bouygues Immobilier inwestycji ma powstać jeszcze jeden obiekt, o czym informowaliśmy w listopadzie 2017 roku.

Terenem przy ulicy Hubskiej 42-48 zarządza firma Browar Mieszczański Sp. z o.o. Inwestor złożył 24 listopada ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalno-usługowego w zabudowie śródmiejskiej na działkach nr 53/4, 53/5, 55/2 i 74, o łącznej powierzchni ponad 11,5 tys. mkw.

fot. investphoto.pl


To trzecie podejście tej spółki do zrealizowania inwestycji na terenie Browaru Mieszczańskiego. Już w grudniu 2016 roku planowała budowę wolnostojącego budynku mieszkalno-usługowego o kubaturze blisko 10 tys. metrów sześciennych, przy ulicy Hubskiej 42. W lutym uzupełniała jeszcze dokumentację, jednak 20 marca wycofała złożony wniosek.

Inwestor wnioskował po raz kolejny 10 października 2017 roku, tym razem o pozwolenie na budowę budynku mieszkalno-usługowego w zabudowie śródmiejskiej przy Hubskiej 42-48. Projekt architektoniczny przygotował Grzegorz Pawelec.

fot. investphoto.pl