DODAJ

CBRE zajmie się komercjalizacją biurowców Carbon Tower i Diamentum Office

Biura / Wrocław
CBRE zajmie się komercjalizacją
Orzech
2017-08-10 10:19:14
Międzynarodowa firma doradcza CBRE została wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację dwóch nowych biurowców, które budowane są we Wrocławiu przez polskiego dewelopera – firmę Cavatina: Carbon Tower (ponad 19 tys. mkw.) i Diamentum Office (niemal 10 tys. mkw.).

Diamentum Office to nowy siedmiopiętrowy biurowiec z 9,3 tys. mkw. powierzchni biurowej, powstający przy ul. Robotniczej we Wrocławiu. Budynek ma być certyfikowany w wielokryterialnym systemie oceny budynków BREEAM – na poziomie Very Good. Diamentum Office ma zostać ukończony w czwartym kwartale tego roku.

Carbon Tower to 55-metrowy biurowiec, jeden z najwyższych budynków we Wrocławiu. Powstaje przy ulicy Fabrycznej, na przeciwko pętli tramwajowej. Carbon Tower będzie miał 15 pięter + parter oraz poziom podziemny. Łączna powierzchnia budynku wyniesie ponad 19 tys. mkw. powierzchni. Oprócz biur w Carbon Tower znajdzie się również restauracja Meeting Point, sklep spożywczy i parking podziemny na 377 samochodów. Inwestycja ma zostać zrealizowana i oddana do użytkowania w II kwartale 2018 roku.

Cavatina

Grupa Cavatina skupia aktywność w segmencie biurowym jaką realizuje pan Michał Dziuda główny udziałowiec holdingu Murapol, a zarazem jego wieloletni prezes zarządu, a następnie przewodniczący rady nadzorczej. Powyższy segment biurowy jako projekt autorski pana Michała Dziudy w aspekcie kapitałowym stanowi odrębne przedsięwzięcie biznesowe i nie jest zależny od holdingu Murapol.

Grupa zapoczątkowała swoją aktywność w segmencie biurowym Krakowskim trzy-etapowym projektem Equal Business Park, którego łączna powierzchnia najmu wynosi ponad 48 tys. mkw., a następnie w szybkim tempie zwiększyła skalę aktywnych projektów do ponad 100 tys. mkw. GLA. Obecnie grupa Cavatina jest w trakcie akwizycji nowych nieruchomości w ramach, których planuje począwszy od 2 kw. 2018 r. rozpocząć budowę kolejnych biurowców w 5 największych miastach polski, po których ukończeniu prognozowane jest przekroczenie przez grupę progu 250 tys. mkw. GLA w odniesieniu do wybudowanych obiektów.

Powyższe tempo rozwoju grupy Cavatina możliwe jest zarówno dzięki dużemu doświadczeniu właściciela grupy, który uprzednio w ciągu 15 lat zbudował jeden z największych holdingów nieruchomościowych w Polsce, jak również dzięki unikatowemu systemowi budżetowania pozwalającemu na osiąganie ponadprzeciętnych marż na realizowanych projektach. Powyższe czynniki w połączeniu z dysponowaniem przez grupę i jej właściciela aktywem w postaci akcji holdingu Murapol stanowiących element zabezpieczający, którego wartość przekracza 200 mln zł sprawiają, że grupa Cavatina posiada realne możliwości realizacji swoich zamierzeń.

CBRE

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2015). CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 70 000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 400 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich). 
Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. 

Artykuł opracowano na podstawie materiałów prasowych firmy Cavatina.