DODAJ

Coraz bliżej nowej inwestycji na Przedmieściu Oławskim. Powstanie 300 mieszkań

Mieszkania i domy / Wrocław
Coraz bliżej nowej inwestycji
Tomasz Matejuk
2017-07-04 12:46:46
Krakowska firma IMS-Budownictwo planuje budowę kompleksu mieszkalno-usługowego przy zbiegu ulicy Kościuszki i Pułaskiego. Trwa proces administracyjny dla tej inwestycji.

Pod koniec czerwca prezydent Wrocławia wydał postanowienie o odstąpieniu od konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa zespołu budynków wielorodzinnych wraz z wydzieloną częścią usługową oraz dwukondygnacyjnym garażem podziemnym i infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Kościuszki 116-118, 120-122, 124a we Wrocławiu".

To inwestycja, o której informowaliśmy już w marcu. W kwietniu inwestor, czyli krakowski deweloper IMS-Budownictwo, złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Projekt przygotowuje biuro AP Szczepaniak.

Przy ulicy Kościuszki powstanie inwestycja mieszkaniowa obejmująca około 300 mieszkań oraz lokale usługowe – tłumaczyła nam w marcu Aleksandra Pałka z firmy IMS-Budownictwo.

fot. investphoto.pl


Teren przy zbiegu ulicy Kościuszki i Pułaskiego, gdzie planowana jest inwestycja, to miejsce, w którym do niedawna stały pawilony m.in. z kebabem (zostały już rozebrane), znajdują się tam także warsztaty samochodowe.

Rosną Krakowskie Tarasy

IMS-Budownictwo to krakowski deweloper, który we Wrocławiu zadebiutował inwestycją Krakowskie Tarasy przy ulicy Krakowskiej 86. Pierwszy etap przedsięwzięcia jest już na ukończeniu, trwają przygotowania do drugiej fazy.

fot. investphoto.pl


W ramach pierwszego etapu powstał budynek o zróżnicowanej wysokości – od 6 do 14 kondygnacji. Znajdzie się w nim 179 mieszkań.