DODAJ

Dawna baza paliwowa sprzedana za ponad 7 mln złotych. Wiemy, kto ją kupił

Biura / Wrocław
Foto: Agencja Mienia Wojskowego
Tomasz Matejuk
2017-04-07 10:48:06
Agencja Mienia Wojskowego znalazła kupca na dawną bazę paliwową przy ulicy Kwidzyńskiej na wrocławskich Kowalach. – Nowi właściciele planują komercjalizację terenów i przeznaczenie ich na działalność usługowo-magazynową – informują wojskowi.

Tego terenu wojsko próbowało pozbyć się już od kilku lat. Jak informowaliśmy na początku roku, kolejny przetarg zaplanowano na 28 lutego. Cena wywoławcza wynosiła 7 mln złotych.

Tym razem przetarg zakończył się sukcesem  nieruchomość sprzedano za 7 mln 70 tys. złotych.

 Zwycięzcą przetargu zostali startujący razem lokalni przedsiębiorcy z branży deweloperskiej. Zyski z transakcji pozwolą Agencji sfinansować kolejne inwestycje mieszkaniowe dla żołnierzy – tłumaczą przedstawiciele AMW.

Agencja Mienia Wojskowego


Ten teren wylicytowała firma Ara Nieruchomości "Grass" oraz Ryszard Majka, zajmujący się wyceną nieruchomości. 

– Pięciohektarową działkę zamierzają wykorzystać  zgodnie z przeznaczeniem  na działalność gospodarczą. Na zakupionym terenie znajduje się naziemna i podziemna sieć instalacji technologicznej służącej do przesyłu paliw, fragment bocznicy kolejowej oraz basen portowy. W bezpośrednim otoczeniu zlokalizowana jest nowa zabudowa o charakterze usługowo-przemysłowym – tłumaczą wojskowi.

Atutem nieruchomości – dodają w AMW – jest również lokalizacja i płynąca w pobliżu Odra. 

Sprzedane działki zostały wydzielone z terenu byłego wojskowego składu magazynowego paliw płynnych i smarów MPS Kowale, między ul. Kwidzyńską a kanałem Odry. 

Agencja Mienia Wojskowego


Dodajmy, że Agencja Mienia Wojskowego ma do sprzedania we Wrocławiu także tereny nieopodal lotniska, na nowych właścicieli czeka też jeszcze kilka gruntów na Kępie Mieszczańskiej.