Do końca roku IBM zatrudni we Wrocławiu nawet 200 osób

Do końca roku IBM zatrudni we Wrocławiu nawet 200 osób

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

W czwartek IBM ogłosił otwarcie we Wrocławiu nowego Operacyjnego Centrum Bezpieczeństwa. Do końca roku pracę znajdzie w nim około 70 osób. A w całym centrum usług IT, otwartym przez IBM w stolicy Dolnego Śląska dwa lata temu, zatrudnienie do końca 2012 roku wzrośnie z 2800 do 3000 osób.

Konsultanci IBM zatrudnieni we wrocławskim Operacyjnym Centrum Bezpieczeństwa będą monitorowali oraz reagowali na wszelkie pojawiające się zagrożenia dla bezpieczeństwa sieciowego globalnych klientów firmy. W swojej pracy będą korzystać z opracowanego przez IBM rozwiązania X-Force Protection System.

Poza analizą, wrocławskie centrum zapewniać będzie pełen zakres usług, włączając w to zarządzanie urządzeniami oraz monitorowanie stanu infrastruktury.

- IBM aktywnie inwestuje na rozwijających się rynkach na całym świecie, a tworzenie nowych jednostek i otwieranie kolejnych oddziałów pozwala nam zbliżyć się nie tylko do klientów, ale również dotrzeć do utalentowanych pracowników - mówi Anna Sieńko, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

Do końca roku we wrocławskim Operacyjnym Centrum Bezpieczeństwa zatrudnienie znajdzie do 70 osób.

- IBM wypracował najwyższe kompetencje w dziedzinie informatyki, a osoby zatrudnione w naszym nowym, wrocławskim Operacyjnym Centrum Bezpieczeństwa dołączą do globalnego zespołu ekspertów, którzy dzięki swoim umiejętnościom i doświadczeniu pomagają firmom oraz organizacjom w lepszym zrozumieniu i przezwyciężaniu zjawisk zagrażających ich działalności - wyjaśnia Anna Sieńko.

Ze względu na strategiczne, środkowoeuropejskie położenie Polski, wrocławskie centrum może wspierać nie tylko klientów z Europy, ale również tych z Ameryki Północnej.

- Tak jak inne kraje, Polska doświadcza coraz większej ilości zagrożeń dla bezpieczeństwa, wynikających z rozpowszechniania się nowych technologii. Cyberbezpieczeństwo jest ważne dla stabilności państw, miast oraz przedsiębiorstw i z tego powodu konieczne jest rozwijanie lokalnych możliwości w zakresie zwalczania tego rodzaju problemów - mówi Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia.

We Wrocławiu, poza nowo otwartym Operacyjnego Centrum Bezpieczeństwa, od 2010 roku działa również Global Delivery Center. Obecnie pracuje w nim 2,8 tysiąca osób, a do końca 2012 roku zatrudnienie ma wzrosnąć do 3 tysięcy. A w tym roku firma otworzyła we Wrocławiu, podobnie jak w Krakowie, Poznaniu i Katowicach również regionalny oddział handlowy.

Wrocławskie Operacyjne Centrum Bezpieczeństwa to dziesiąty ośrodek IBM tego typu na świecie. Pozostałe funkcjonują w Atlancie, Detroit, Boulder w stanie Colorado, Toronto, Brukseli, Tokio, Brisbane w Australii, Hortolandii w Brazylii oraz Bangalore w Indiach. Wszystkie te ośrodki zapewniają bezpieczeństwo licznym elementom systemów krytycznych, instalacji elektrycznej, systemom przetwarzania danych oraz łącz komunikacyjnych.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA