DODAJ

Haras wybuduje dla Blockpolu osiedle Inspiracja na Nowych Żernikach

Mieszkania i domy / Wrocław
Orzech
2016-09-28 22:37:07
9 września Blockpol Deweloper przekazał generalnemu wykonawcy plac budowy osiedla Inspiracja we Wrocławiu w dzielnicy Nowe Żerniki.

Realizację inwestycji powierzono Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu Haras. Prace budowlane mają potrwać do końca przyszłego 2017 roku. 

W ramach inwestycji, zaprojektowanej przez Basis Biuro Architektoniczne Sirojć i Szkółka, powstanie łącznie 8 budynków o wysokości 4-5 kondygnacji. Łącznie na osiedlu powstaną 126 mieszkania (od 27 do 73 mkw.) oraz 3 lokale usługowe.

Osiedle Inspiracja na Nowych Żernikach jest częścią założenia urbanistycznego zaprojektowanego przez Miasto Wrocław. WUWA 2, bo tak potocznie, ze względu na swe idee nazywa się osiedle Nowe Żerniki, będzie częścią dużego osiedla modelowego, które zaoferuje znacznie więcej udogodnień niż typowe budownictwo mieszkaniowe.

O inwestorze

Blockpol S.A. to rodzinne przedsiębiorstwo budowlane założone w 1990 r. przez mgr inż. Bogusława Zielińskiego. Po ponad 10 latach doświadczenia w działalności na rynku budowlanym, właściciel firmy zdecydował się rozszerzyć ofertę także o sprzedaż mieszkań. Budynki mieszkalno-usługowe przy ul. Jedności Narodowej 84 oraz ul. Bolesława Prusa 9c we Wrocławiu były pierwszymi inwestycjami, w których firma była jednocześnie inwestorem i wykonawcą. Dla rozpoczętej w 2003 r. działalności deweloperskiej powołano dedykowaną spółkę Blockpol II Sp z o.o., która z sukcesem realizując powierzone inwestycje w maju 2007 r. przyjęła nazwę Blockpol Developer Sp. z o.o.