DODAJ

I2 Development podpisał protokół przetargu z Urzędem Miejskim Wrocławia. Jeszcze w tym roku ruszą prace w zabytkowym spichlerzu

Wrocław
I2 Development podpisał protokół
Kajtman
2015-05-08 11:12:40

Grupa i2 Development – jako jedyny oferent – została wybrana na podstawie przetargu, którego przedmiotem był grunt wraz z zabytkową nieruchomością przy ul. Księcia Witolda 46.


 


i2 Development w trybie przetargu pisemnego nieograniczonego zakupił od Urzędu Miejskiego we Wrocławiu grunt przy ul. Księcia Witolda wraz z nieruchomością – zabytkowym spichlerzem. Modernizacja zakłada utworzenie na półhektarowym terenie kompleksu mieszkaniowo-budowlanego. Podjęte prace zostaną uzgodnione z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Deweloper czeka na podpisanie umowy z Urzędem Miejskim.


 


7 maja podpisaliśmy protokół z przetargu. Cieszymy się bardzo, że zaakceptowano przedstawioną przez nas koncepcję. Zależało nam na pozyskaniu tego gruntu – cena, którą złożyliśmy przewyższyła cenę wywoławczą. Ponowne zagospodarowanie spichlerza jest zbieżne ze strategią, jaką kierujemy się przy realizacji inwestycji z zabytkami na terenie. Wciąż analizujemy inne grunty w centrum Wrocławia pod kątem ich zakupu – powiedział Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.


 


---


i2 Development to grupa spółek realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne na terenie Wrocławia. W 2012 roku do dewelopera – i2 Development Sp. z o.o. dołączył generalny wykonawca – KPB Sp. z o.o., a w 2014 roku skład dynamicznie rozwijającej się grupy uzupełniło biuro architektoniczne – Chamielec Architekci Sp. z o.o. Od 2015 roku spółki tworzą formalną grupę kapitałową i2 Development, prowadzącą inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w ścisłym centrum oraz w prestiżowych dzielnicach Wrocławia.