W zabytkowym dawnym spichlerzu przy Księcia Witolda niedługo mają zacząć powstawać biura

W zabytkowym dawnym spichlerzu przy Księcia Witolda niedługo mają zacząć powstawać biura

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Właściciel nieruchomości, spółka i2 Development, złożył 28 sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę przy ulicy Księcia Witolda 46, 48-50 we Wrocławiu.
Teraz inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Dokładna nazwa zamierzenia to "budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i handlem w parterze oraz przebudowa budynku dawnego magazynu portowego na funkcję usługowo-handlowo-biurową".
Za projekt odpowiada Arkadiusz Chamielec z należącej do tej grupy deweloperskiej pracowni architektonicznej.
fot.

Mieszkania, biura i usługi
Spółka i2 Developmentwiosną 2015 roku za ponad 11 mln złotych kupiła zespół budynków z zabytkowym dawnym spichlerzem przy ulicy Księcia Witolda 46, 48-50.
REKLAMA
O szczegółach planowanej w tym miejscu inwestycji mówił w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes firmy.
W zabytkowym spichlerzu piwnica z parterem będzie usługowa, a wyżej powstaną biura. To będzie świetny budynek biurowy – połączenie historii z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi – wyjaśniał Misztal.
Z kolei w nowo wybudowanym budynku znajdą się mieszkania. Zgodnie z deklaracjami dewelopera, nie będzie on tak wysoki jak obiekty stojące po przeciwnej stronie ulicy (czyli m.in. Odra Tower).
Jak wynika z raportu giełdowego spółki, łącznie przy ulicy Księcia Witolda powstanie 16 171 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej: 214 mieszkań, 39 lokali usługowych i dodatkowo przewidziano możliwość aranżacji około 21 lokali biurowych.
Zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2018 roku.
fot.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA