DODAJ

I2 Development sprzedał dwa wrocławskie biurowce

Mieszkania i domy / Wrocław
Biurowiec Twelve przy ul. Oławskiej (wizualizacja: materiały inwestora)
Orzech
2016-12-30 19:43:47
Wrocławska spółka i2 Development podpisała umowy sprzedaży dwóch biurowców we Wrocławiu: Nowy Alexanderhaus i Twelve.

Nowy Alexanderhaus sprzedano za kwotę 24,6 mln zł. Z kolei w przypadku biurowca Twelve przy ulicy Oławskiej łączna cena sprzedaży wszystkich praw i obowiązków wyniosła 4 342 968,53 zł i została ustalona w oparciu o wycenę, na którą składa się wartość nieruchomości Twelve, tj. 20 mln zł, pomniejszona o istniejące zobowiązania, a w szczególności kredyt oraz pożyczki. Finalizacja transakcji ma nastąpić do końca marca 2017 r.

Nowy Alexanderhaus to 2,8 tys. mkw. powierzchni najmu. Biurowiec zlokalizowany jest przy Placu Jana Pawła II we Wrocławiu. Biurowiec Twelve przy ul. Oławskiej posiada łącznie 2 tys. mkw. powierzchni pod wynajem.

Zarząd i2 Development szacuje, że w następstwie rozliczenia tych dwóch transakcji, w tym spłacie kredytów, środki pieniężne Spółki, po rozliczeniu wszystkich zobowiązań związanych ze sprzedażą, wzrosną o nie mniej niż 20 mln zł. 

Wrocławska spółka i2 Development skupia się na budowie i sprzedaży inwestycji mieszkaniowych. Jednak w swoim portfolio ma również kolejne inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 26,1 tys. mkw. 

W I kwartale 2017 r. zostanie zakończona budowa biurowca „The Place” o powierzchni 0,7 tys. mkw. Nową inwestycją komercyjną będzie budynek "Księcia Witolda" o powierzchni użytkowej 16,2 tys. mkw., z planem zakończenia budowy na II kwartał 2018 r. Najnowszą inwestycją w ofercie jest biurowiec „Wielka 27” o powierzchni najmu wynoszącym 9,2 tys. mkw., którego zakończenie budowy planowane jest na I kwartał 2019 r. 

Sukces związany ze sprzedażą dwóch biurowców sprawił, że i2 Development wstrzymuje emisję obligacji. Zgodnie z wcześniejszymi planami, emisja obligacji miała przynieść spółce 25 mln złotych przychodów. Papiery miały trafić do inwestorów do 31 grudnia br.

i2 Development jest jednym z największych deweloperów na rynku wrocławskim. Wrocławska spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w maju 2016 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły w 2015 r. sumy 84,65 mln zł.

http://www.i2development.pl/
Biurowiec Twelve

http://www.i2development.pl/
Biurowiec Nowy Alexanderhaus