DODAJ

Kolejny deweloper inwestuje na Żernikach

Mieszkania i domy / Wrocław
Kolejny deweloper inwestuje na
Mariusz Bartodziej
2018-01-10 10:41:38
DR Developer Sp. z o.o., realizujący osiedla na Ołtaszynie i w Wysokiej, rozszerzy działalność na zachód miasta. Kupił za blisko 2 mln zł nieruchomość przy ulicy Objazdowej.

Do miejskiego przetargu 30 listopada zgłosiło się dwóch uczestników. Cena wywoławcza za działkę nr 102 o powierzchni 4266 mkw., przy ul. Objazdowej 6/Żernickiej 196, wyniosła 1,5 mln zł. DR Developer Sp. z o.o. przebił ją o 300 tys. zł Może na niej zrealizować zabudowę wielorodzinną niską i średniowysoką.

Przez nieruchomość przebiegają sieci uzbrojenia terenu. Nabywca zapewni służbom specjalistycznym dostęp do nich, a w przypadku kolizji z planowaną inwestycją przełoży je własnym staraniem w porozumieniu z właścicielami sieci – informują urzędnicy w ogłoszeniu przetargowym.

UM Wrocławia


Deweloper stawia na kameralną zabudowę

To będzie czwarta inwestycja tego wrocławskiego dewelopera. Dwie z nich zrealizował na Ołtaszynie.

Brylantowa Nova, przy ul. Brylantowej, to czteroetapowe osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Budowę pierwszego i drugiego firma zakończyła w kwietniu 2017 roku. Prace nad trzecim oraz czwartym etapem ruszyły w czerwcu, a mają się zakończyć w maju 2018. W ramach inwestycji powstanie 28 szeregów. Każdy z nich będzie miał 122 mkw. powierzchni użytkowej.

materiały inwestora


materiały inwestora


Przy tej samej ulicy znajduje się oddana już do użytkowania Casa Brillante. Składa się z budynku wielorodzinnego z częścią usługową oraz pięciu domów dwurodzinnych w zabudowie szeregowej. Dostępnych jest 26 mieszkań. Deweloper przewidział utworzenie na kondygnacji podziemnej miejsc postojowych oraz komórek lokatorskich.

fot. Jan Augustynowski


fot. Orzech


Natomiast w Wysokiej DR Developer Sp. z o.o. wybudował trzyetapowe osiedle apartamentów Malowniczy Zaułek. Obejmuje ono cztery trzykodygnacyjne segmenty, w każdym po dwa mieszkania, w układzie szeregowym. Na jeden lokal przypadają dwa miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Na pierwszej kondygnacji mieści się mieszkanie jednopoziomowe o powierzchni 61 mkw., a na drugiej oraz trzeciej – dwupoziomowe o pow. 103 mkw.

fot. Kajtman


fot. Kajtman