DODAJ

Koniec remontu na Swojczycach. W sobotę otwarcie Miłoszyckiej i nowego mostu [FOTO]

Infrastruktura / Wrocław
Dobiega końca trwająca półtora roku przebudowa ulicy Miłoszyckiej. W sobotę wrócą tam samochody, które będą mogły już korzystać także z nowego mostu Strachocińskiego. 

W związku z dobiegającymi końca robotami kontraktu "Przebudowa ul. Miłoszyckiej we Wrocławiu" oraz zaawansowaniem, nieprowadzonego przez naszą firmę, zadania związanego z przebudową mostu Strachocińskiego, od soboty 15 kwietnia planowane jest przywrócenie ruchu na ulicy Miłoszyckiej i zamkniętym fragmencie ulicy Swojczyckiej – informują przedstawiciele Wrocławskich Inwestycji.


 
Na swoje stałe trasy wrócą linie autobusowe 115, 118 oraz nocny autobus 259, a kursy zastępczej linii 718 zostaną zlikwidowane.

Przypomnijmy, przebudowa ulicy Miłoszyckiej ruszyła jesienią 2015 roku.

Ulica została poszerzona, zyskała nową nawierzchnię, powstały nowe miejsca parkingowe, chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe, a także zatoki autobusowe. Na skrzyżowaniu z ulicą Swojczycką pojawiło się rondo, a w okolicach kościoła ulica będzie strefą ruchu uspokojonego.

Powstała tam również kanalizacja sanitarna wraz z przepompownią ścieków i rurociągiem, a także kanalizacja deszczowa. Wykonawca zajął się też nasadzeniami zieleni.Inwestycję przeprowadziła Skanska, która wyceniła swoje usługi na ponad 20 mln złotych.

Ta sama firma zajmuje się też budową dwóch nowych mostów Strachocińskich (drogowego i kolejowego), realizowanej w ramach modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego. Przeprawa dla samochodów zostanie oddana do ruchu razem z ulicą Miłoszycką.