DODAJ

Księcia Witolda, Igielna, Piłsudskiego – i2 Development planuje kolejne inwestycje

Wrocław
Księcia Witolda, Igielna, Piłsudskiego
Tomasz Matejuk
2016-11-21 15:19:37
Wrocławska spółka deweloperska planuje kolejne inwestycje w stolicy Dolnego Śląska – to głównie budowa mieszkań, ale są też przedsięwzięcia komercyjne: biurowe i usługowe.

Jak donosiliśmy w zeszłym tygodniu, i2 Development szykuje się do rozpoczęcia inwestycji przy zbiegu ulicy Powstańców Śląskich i Wielkiej.

W miejscu przedwojennej kamienicy, w której mieścił się kiedyś urząd pracy, stanie biurowiec o powierzchni użytkowej 9 883 metrów kwadratowych. Budowa obiektu, którego oficjalna nazwa to Wielka 27, ma potrwać do trzeciego kwartału 2018 roku. 

fot. Orzech


To jednak nie koniec planów tego dewelopera na najbliższe miesiące. Jak wynika z raportu kwartalnego spółki, wkrótce ruszą także kolejne przedsięwzięcia.

Jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się inwestycja przy ulicy Księcia Witolda. Powstanie tam zabudowa mieszkalno-usługowo-biurowa.

– W zabytkowym spichlerzu piwnica z parterem będzie usługowa, a wyżej znajdą się biura. To będzie świetny budynek biurowy – połączenie historii z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi – zapowiadał w wywiadzie dla portalu InvestMap.pl Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.

Z kolei w nowo wybudowanym budynku znajdą się mieszkania. Zgodnie z deklaracjami dewelopera, nie będzie on tak wysoki jak obiekty stojące po przeciwnej stronie ulicy (czyli m.in. Odra Tower).

Łącznie przy ulicy Księcia Witolda powstanie 16 171 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej: 214 mieszkań, 39 lokali usługowych i dodatkowo przewidziano możliwość aranżacji około 21 lokali biurowych. Zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2018 roku.

Kolejne przedsięwzięcie to kameralna inwestycja przy ulicy Igielnej  powstanie tam 267 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej – 8 mieszkań i jeden lokal usługowy. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku, a zakończenie - na trzeci kwartał 2018 roku.

fot. dżebs


Deweloper zrealizuje też drugi etap osiedla Ogrody Jordanowskie na Oporowie – w jego ramach powstanie 15 570 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, co przełoży się na 267 mieszkań. Zakończenie budowy przewidywane jest na czwarty kwartał 2018 roku.

Kolejną dużą inwestycją będzie przedsięwzięcie przy ulicy Piłsudskiego – do i2 Development należy działka od Zaułka Wolskiego aż do kamienic przy zbiegu z ulicą Stawową, które ten sam deweloper już gruntownie przebudował.

fot. alsen strasse 67


W dwóch budynkach powstanie łącznie 4 566 metrów kwadratowych powierzchni – 53 mieszkania i 80 lokali usługowych (w tym 72 lokale usługowe z możliwością aranżacji lokali mieszkalnych). Początek prac budowlanych zaplanowano na pierwszy kwartał 2017 roku, a zakończenie na czwarty kwartał 2018 roku.

I2 Development zbuduje też kolejny budynek mieszkalny przy ulicy Śrutowej, gdzie ten deweloper postawił już dwa apartamentowce – Golden House i Royal Apartments. Tym razem powstanie tam 1 264 metrów kwadratowych powierzchni – 39 mieszkań i jeden lokal usługowy. Termin realizacji tej inwestycji to pierwszy kwartał 2017 – trzeci kwartał 2018 roku.

fot. alsen strasse 67


Powstają już także kolejne budynki w ramach Bulwaru Staromiejskiego – łącznie sześć obiektów, w których znajdzie się ponad 200 mieszkań i kilkanaście lokali usługowych. Wszystkie mają być gotowe pod koniec przyszłego roku.

Łącznie deweloper planuje budowę ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, w tym blisko 800 mieszkań i prawie 140 lokali usługowych.