DODAJ

Kwadrat przy Grabiszyńskiej. Rośnie nowoczesne, bezpieczne i komfortowe osiedle

Mieszkania i domy / Wrocław
Świetna lokalizacja, funkcjonalne i dobrze doświetlone mieszkania czy atrakcyjna architektura – to tylko niektóre z atutów osiedla Kwadrat, które Profit Development buduje przy ulicy Grabiszyńskiej. Jak zapowiada deweloper, będzie to miejsce bezpieczne, nowoczesne i komfortowe.

Osiedle Kwadrat powstaje przy ulicy Grabiszyńskiej 180, tuż obok Centrum Historii Zajezdnia. Do Rynku są stąd zaledwie trzy kilometry, a nieopodal znajduje się Park Grabiszyński, czyli idealne miejsce na spacery, jogging czy jazdę na rowerze. 

To również doskonale skomunikowane miejsce – ulicą Grabiszyńską jeździ sporo linii tramwajowych i autobusowych, a w pobliżu przebiega śródmiejska obwodnica Wrocławia, którą można błyskawicznie dostać się zarówno na południe, jak i północ miasta.

Przyszli mieszkańcy Kwadratu będą mogli też korzystać z pełnej infrastruktury handlowo-usługowej. Na wyciągnięcie ręki są także szkoły, przedszkola, przychodnie czy placówki banków. Jednym słowem wszystko, co potrzebne w codziennym życiu.

Dwa etapy i 300 mieszkań

Cała inwestycja, w ramach której powstanie około 300 mieszkań, podzielona została na dwa etapy. W pierwszym, który potrwa do końca 2018 roku, deweloper postawi siedmiokondygnacyjny budynek na planie litery L, z dłuższym bokiem równolegle biegnącym do ulicy Grabiszyńskiej. 

 Budowa rozpoczęła się wiosną, obecnie trwają prace ziemne – informuje Magdalena Konieczna z Profit Development.

W budynku znajdą się 82 mieszkania, 66 apartamentów hotelowych przeznaczonych do wynajmu długoterminowego i 8 lokali użytkowych. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie także 148 miejsc postojowych zlokalizowanych w dwóch halach garażowych, a także pomieszczenia na rowery.

Klienci mogą wybierać spośród mieszkań o zróżnicowanym metrażu (od 16 do 91 m kw.) i liczbie pomieszczeń (od kawalerek do czteropokojowych lokali).

 Wszystkie będą posiadały balkony, loggie lub tarasy – zapowiada Magdalena Konieczna. 

Drugi etap inwestycji, od strony ulicy Inżynierskiej, zaplanowano na lata 2018-2019.

Bezpieczeństwo, nowoczesność i komfort

Za projekt osiedla Kwadrat odpowiada renomowana pracownia architektoniczna AP Szczepaniak. Projektanci zadbali o atrakcyjną architekturę całego przedsięwzięcia, funkcjonalne rozkłady mieszkań czy jasne i dobrze doświetlone wnętrza.

 Kwadrat to bezpieczny, nowoczesny i komfortowy budynek o podwyższonym standardzie, odznaczający się wysokiej klasy materiałami i rozwiązaniami estetycznymi – zapewnia Magdalena Konieczna.

Mieszkania będą wyposażone w drzwi wejściowe w najwyższej klasie odporności na włamanie, a cała nieruchomość zostanie objęta systemem monitoringu. 

Nie zabraknie też nowoczesnych rozwiązań – drzwi wejściowe do budynku będzie można otworzyć kartą typu "hands free", a w mieszkaniach zainstalowane zostaną szybkie łącza internetowe oraz wideodomofony.

Mieszkania będą komfortowe – wysokie (2,7 metra), z dużymi oknami gwarantującymi optymalne naturalne oświetlenie, parapetami z konglomeratu, odznaczającymi się trwałością i estetyką czy wreszcie deską tarasową zapewniającą wysoki komfort korzystania z balkonów, loggii i tarasów.

 Całości zaś dopełniają przestronne klatki schodowe zaprojektowane z dbałością o szczegóły oraz estetyczny wygląd – dodaje Magdalena Konieczna.

Kupuj od sprawdzonego dewelopera

Przyszli mieszkańcy nie muszą obawiać się także o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Inwestycja bowiem jest prowadzona z uwzględnieniem przewidzianych ustawą deweloperską zasad ochrony praw klienta, a w całym okresie realizacji jest kontrolowana przez bank prowadzący mieszkaniowy rachunek powierniczy.

Profit Development to solidny i doświadczony deweloper, działający na rynku od kilkunastu lat, który wybudował już blisko dwa tysiące mieszkań. Obecnie – oprócz osiedla Kwadrat – realizuje we Wrocławiu także inwestycję Atmosfera na terenie osiedla Nowe Żerniki i Punkt Piękna na Tarnogaju.