DODAJ

Michel Platini odwiedzi Wrocław

Sport i rekreacja / Wrocław
Michel Platini odwiedzi Wrocław
Kajtman
2011-09-30 11:59:45
Prezydent UEFA do Polski przyleci w październiku. Oprócz Wrocławia odwiedzi także Gdańsk, Poznań, Warszawę i Kraków, gdzie odbędzie się losowanie par barażowych dla drużyn walczących o awans do Euro.

Platini w Polsce będzie w dniach 11-13 października. - Na początek odwiedzi Gdańsk, a tego samego dnia po południu pojawi się we Wrocławiu - informuje portal Wroclove2012.com Ewa Prokopiak z Euro 2012 Polska. W naszym mieście najpierw wizytować będzie terminal, a potem stadion. Czeka go także spotkanie z prezydentem miasta Rafałem Dutkiewiczem. W stolicy Dolnego Śląska ma także nocować, a w następny dzień, 12 października, udać się do Poznania. Potem odwiedzi jeszcze Warszawę i na koniec Kraków, gdzie będzie honorowym gościem losowania par barażowych narodowych reprezentacji piłkarskich w meczach o zakwalifikowanie się do finałowego turnieju UEFA EURO 2012 TM. Ceremonia losowania odbędzie się w krakowskim Hotelu Sheraton, a Platini będzie również gościem nieformalnego spotkania ministrów sportu krajów Unii Europejskiej. Adam Olkowicz, dyrektor turnieju UEFA EURO 2012 w Polsce: - Zawsze bardzo się cieszymy, gdy nasz serdeczny przyjaciel Michel Platini nas odwiedza. Wierzymy, że kiedy zobaczy, co już zostało zrobione i gdy dostanie od nas zapewnienie, że czas, który pozostał do mistrzostw, postaramy się wykorzystać jak najlepiej, będzie zadowolony ze stanu przygotowań do finałowego turnieju mistrzostw Europy w naszym kraju.

W składzie delegacji UEFA, poza Platinim, znajdą się: Gianni Infantino - Sekretarz Generalny UEFA, David Taylor - Dyrektor Wykonawczy UEFA Events SA, Frantiszek Laurinec - członek Komitetu Wykonawczego UEFA i Przewodniczący Komisji UEFA ds. Stadionów i Bezpieczeństwa, Martin Kallen - Dyrektor Operacyjny UEFA Events SA, Jacques Jambert - Komisarz UEFA EURO 2012. Naszym gościom z UEFA towarzyszyć będą m.in.: Grzegorz Lato, prezes PZPN oraz Adam Giersz - minister sportu i turystyki.

W tym tygodniu Platini był na Ukrainie i odwiedził wszystkie miasta gospodarzy: Kijów, Lwów, Donieck i Charków. Spotkał się też z prezydentem naszych wschodnich sąsiadów Wiktorem Janukowyczem. Stwierdził, że jest pod wrażeniem postępów tego kraju w przygotowaniach do Euro.

Tekst: Redakcja / materiały prasowe

 Zdjęcie: www.uefa.com