DODAJ

Na Muchoborze Wielkim stanie nowe osiedle wielorodzinne

Mieszkania i domy / Wrocław
Foto: ukosne.gis.um.wroc.pl
Mariusz Bartodziej
2017-08-11 12:52:42
Wniosek o pozwolenie na budowę "dwoch budynków mieszkalnych wielorodzinnych" przy ulicy Wańkowicza został złożony 9 sierpnia przez wrocławską pracownię architektoniczną AGP i Wspólnicy.

To już druga próba otrzymania przez tego inwestora pozwolenia na przeprowadzenie tej inwestycji. Pierwszy wniosek, dotyczący "budowy budynków wielorodzinnych" o kubaturze 9450 metrów sześciennych, złożył w lutym, jednak dokładnie po trzech miesiącach otrzymał decyzję odmowną.

Inwestor podjął kolejną próbę w sierpniu. Budynki wielorodzinne mają powstać na działce numer 2/67. Za projekt odpowiada Marcin Pytka, architekt firmy AGP SP. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa.

UM Wrocławia


Dalsze plany inwestora

Pracownia AGP i Wspólnicy planuje również budowę osiedla jednorodzinnego na Wojszycach, przy ulicy Grota-Roweckiego. Po raz pierwszy wniosek o pozwolenie na budowę budynków o kubaturze blisko 8 tysięcy metrów sześciennych złożyła jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Nie uzupełniła jednak braków formalnych.

Ponownie spróbowała na początku stycznia i 27 kwietnia uzyskała pozwolenie na "budowę budynków mieszkalnych jednorodzinnych" na działce nr 11/4. Za projekt tej inwestycji również odpowiada Marcin Pytka.

UM Wrocławia


Działalność projektowa

Firma AGP Sroczyński & Partnerzy, powiązana z AGP i Wspólnicy, zrealizowała już m.in. projekt osiedla Zielone Wojszyce, dla ogólnopolskiego dewelopera Atal, u zbiegu ulic Grota-Roweckiego i Jana Lechonia. Składa się ono z dwóch trzypiętrowych budynków, w których znajduje się 135 mieszkań.

fot. MatKoz