DODAJ

Na Nadodrzu, tuż przy rzece, powstaną nowoczesne mieszkania [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Na Nadodrzu, tuż przy
tuWroclaw.com
2012-06-05 11:07:51

Przy ulicy Kurkowej na wrocławskim Nadodrzu, w otoczeniu zabytkowych XIX - wiecznych kamienic, powstanie funkcjonalny, minimalistyczny budynek. Zaprojektowała go pracownia Maćków - ma to być propozycja dla tych, którzy chcą zamieszkać w zabytkowej części miasta, ale nie odpowiada im lokum w wiekowej kamienicy.

Niedawno pisaliśmy wam, że kończy się I etap rewitalizacji Nadodrza, który objął 6 podwórek, 3 zieleńce, 4 oficyny, 24 kamienice, 2 szkoły i komisariat. Za 50 mln złotych, z czego ponad połowa pochodzi z funduszy europejskich ta część miasta z dnia na dzień pięknieje i otwiera się na mieszkańców.

Ale na Nadodrzu nie brakuje też nowych inwestycji. Jedną z nich jest Kurkowa 14 – pod tym adresem ma powstać nowoczesny i funkcjonalny budynek mieszkalny. Zaprojektowała go renomowana wrocławska pracownia Maćków.

Jak reklamuje swoją inwestycje deweloper, Kurkowa 14 to mieszkania o zróżnicowanym metrażu, rozmieszczone na ośmiu kondygnacjach awangardowego budynku. Minimalistyczna, otwarta na rzekę bryła wykończona jest betonem i szkłem, wpisując się w najbardziej aktualne i pożądane trendy urbanistyki i designu.Inwestor chce zachęcić do osiedlenia się na Nadodrzu zwłaszcza młodych wrocławian, proponując lokale w atrakcyjnych cenach. Metr kwadratowy mieszkania w budynku pod adresem Kurkowa 14 będzie dostępny już w cenie 5900 złotych.

W budynku znajdzie się miejsce dla lokali usługowych, a plan zagospodarowania terenu wokół kompleksu harmonijnie połączy ulice, ścieżki i parkingi z sąsiadującą linią brzegową.
Autor: tm