DODAJ

Na nowym osiedlu przy Hallera stanie rzeźba miejska

Mieszkania i domy / Wrocław
Na nowym osiedlu przy
tuWroclaw.com
2012-05-18 15:15:42

Kameralny rynek na osiedlu przy al. Hallera już wkrótce zyska zupełnie nowe oblicze. Pojawi się tam rzeźba miejska "Zabłąkana chmura" autorstwa Ludwiki Ogorzelec. Oficjalne odsłonięcie dzieła odbędzie się 23 maja o godz. 19:30.

Praca jest kontynuacją realizowanego przez autorkę cyklu ''Krystalizacja przestrzeni''. Rzeźba w Ogrodach Hallera jest z rodzaju ''site-specific'', tzn. powstaje dla przestrzeni zastanej, z uwzględnieniem jej funkcji, estetyki i wszelkich uwarunkowań.

- To moja własna, oryginalna linia twórcza, którą rozwijam od lat. Chcę uchwycić to, co pozornie niewidzialne, pokazać odbiorcom, że przestrzeń wcale nie jest pustką. - wyjaśnia Ludwika Ogorzelec.

Artystkę przy pracy nad instalacją można spotkać na wrocławskich Ogrodach Hallera aż do dnia wernisażu.Idea wkomponowania w przestrzeń miejską prac wrocławskich artystów to kontynuacja akcji ''Ofensywa sztuki'', która zakłada umieszczanie dzieł w starannie wybranych częściach Wrocławia. Inicjatywa zrodziła się z przekonania, że eksponowanie sztuki w miejscach publicznych budzi wrażliwość estetyczną, podnosi standard życia i jest jednym z elementów podkreślających wyjątkowość miasta. Mecenasem akcji jest Grupa Archicom, wrocławski deweloper.

Praca Ludwiki Ogorzelec dołączy do znanych już wrocławianom instalacji - ''Pod jabłonią'' Alojzego Gryta (rzeźba na Jagodnie), ''Pociągu do nieba'' Andrzeja Jarodzkiego (pl. Strzegomski) i ''Mama i ja'' Janusza Klekota (ul. Św. Mikołaja).

Ludwika Ogorzelec na co dzień mieszka i tworzy w Paryżu, a jej prace zdobią miasta całego świata (Australia, Chiny, Francja, Japonia, Stany Zjednoczone i inne). Wrocławską publiczność oczarowała ostatnio rzeźbą w ramach wystawy ''W pionie, w poziomie, w przestrzeni'', która odbyła się w marcu we wrocławskich Loftach Platinum.
Autor: tm