DODAJ

Na przełomie lipca i sierpnia ruszy przebudowa Buforowej. Kontrakt podpisany

Drogi i mosty / Wrocław
Na przełomie lipca i
Tomasz Matejuk
2017-07-05 09:46:07
Urzędnicy właśnie podpisali umowę na przebudowę ulicy Buforowej. Kontrakt opiewa na 77 mln złotych, a inwestycja powinna zakończyć się się na początku 2019 roku.

Przetarg na na przebudowę ulicy Buforowej spółka Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęła w kwietniu. W środę 5 lipca urzędnicy podpisali kontrakt z przedstawicielami konsorcjum Strabag, które złożyło zwycięską ofertę.

Wykonawca najpierw musi uporać się z kwestiami formalnymi. Prace budowlane powinny rozpocząć się za kilka tygodni, najprawdopodobniej na przełomie lipca i sierpnia – mówi Łukasz Cwojdziński, kierownik projektu z Wrocławskich Inwestycji.

Wartość kontraktu to 77 mln złotych, z czego dofinansowanie unijne pokryje 55,4 mln złotych. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.

mat. inwestora


Jak zmieni się Buforowa?

 Buforowa zostanie przebudowana od wiaduktu kolejowego do granic Wrocławia, na odcinku około 3 kilometrów. Powstanie też duże rondo, o średnicy ponad 60 metrów, a także nowy wiadukt kolejowy z czterema nitkami torowiska i skrzyżowania  zapowiada Łukasz Cwojdziński.

Na odcinku od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Konstruktorską będzie to droga dwujezdniowa, a od ulicy Konduktorskiej do końca inwestycji – jednojezdniowa.

Powstaną również chodniki i ścieżki rowerowe, zbiornik retencyjny, sygnalizacja świetlna włączona do systemu ITS, a także inteligentne oświetlenie drogowe LED.

Nowa ulica Buforowa powstanie obok starej drogi, na której też zostanie wymieniona nawierzchnia. Dawna jezdnia będzie służyć jako droga wewnętrzna, służąca głównie mieszkańcom.

mat. inwestora


Tramwaj na Jagodno na razie nie pojedzie

Na razie nie ma szans, by ulicą Buforową pojechał tramwaj. Chociaż – jak podkreślają przedstawiciele Wrocławskich Inwestycji – w ramach przebudowy zostanie zachowana także rezerwa tramwajowa do skrzyżowania z ulicą Kajdasza

Jeśli chodzi o linię tramwajową, to zgodnie z zaprezentowanym niedawno Wrocławskim Programem Tramwajowymtrasa na Jagodno znalazła się wśród najpilniejszych inwestycji przewidzianych do realizacji po 2022 roku. Przedsięwzięcie jest też ujęte w zaktualizowanej wersji planu transportowego.