DODAJ

Na Stadionie Miejskim po raz trzeci wymieniają murawę

Sport i rekreacja / Wrocław
Na Stadionie Miejskim po
tuWroclaw.com
2012-05-10 12:53:50

W środę na pilczyckiej arenie robotnicy rozpoczęli układanie nowej murawy. To trzecia taka operacja, mimo że wrocławski stadion jest użytkowany dopiero niecały rok.

Na wrocławskim stadionie, gdzie już 8 czerwca zmierzą się drużyny Czech i Rosji trwa wymiana murawy. To wymóg UEFA, by na wszystkich arenach Euro 2012 była ta sama trawa. Murawę układa firma Pagro, mimo tego, że od wyniku przetargu odwołała się jeden z jego uczestników - firma Eurogreen. Spółka Wrocław 2012 uznała jednak odwołanie za bezzasadne.


W związku z powyższym, zarząd spółki Wrocław 2012 zdecydował się na podpisanie umowy, ze zwycięzcą postępowania przetargowego - firmą PAGRO i obecnie trwa wymiana nawierzchni boiska.

- Oznacza to, że działania związane z wymianą murawy na wrocławskim stadionie zakończą się przed przejęciem stadionu przez UEFA. Sytuację od strony prawnej wyjaśni postępowanie Krajowej Izby Odwoławczej. W naszej opinii, przychyli się ona do prezentowanego przez nas stanowiska, że odwołanie jest całkowicie bezzasadne, a jego wniesienie miało na celu wyłącznie wydłużenie postępowania przetargowego - tłumaczy Magdalena Malara, rzeczniczka spółki Wrocław 2012.

Przypomnijmy, że murawę na wrocławskim stadionie na Euro, po raz pierwszy ułożono w czerwcu ubiegłego roku. Wymieniona została w październiku. W marcu położono w niektórych miejscach nowe fragmenty i uzupełniono ubytki. Mimo, że ostatnio trawa wyglądała według ekspertów już bez większych zastrzeżeń, na polecenie UEFA, która od piątku będzie zarządzała stadionem, zostanie ponownie wymieniona.
Autor: jg/tm