DODAJ

Wrocław: Na Widawie powstaną nowe biura i magazyny

Biura / Wrocław
Wrocław: Na Widawie powstaną
Mariusz Bartodziej
2018-03-16 07:05:55
Przy ulicy Polanowickiej Północnej szykuje się inwestycja biurowo-magazynowa. W okolicy inni inwestorzy także planują podobne przedsięwzięcia.

Spółka Tomek Firma Handlowa Tomkowiakowie Sp. j., powiązana z poznańską firmą Tomek hurtownie instalacyjne Sp. z o.o., złożyła 27 lutego wniosek o pozwolenie na realizację inwestycji przy ul. Polanowickiej Północnej 6. Chodzi o budowę budynku magazynowego wraz z placem manewrowym, miejscami postojowymi oraz przebudowę w celu zmiany sposobu użytkowania istniejącego domu jednorodzinnego na obiekt biurowy. Przedsięwzięcie dotyczy robót na działce nr 5/18 o powierzchni ponad 4,2 tys. mkw.

Ta sama spółka wnioskowała jeszcze 6 lutego o budowę hali magazynowej wraz z placem manewrowym i miejscami postojowymi na tym samym terenie. W obu dokumentach jako projektant widnieje Paweł Głowacki z Pracowni Architektury Głowacki.

Firma Tomek hurtownie instalacyjne funkcjonuje od 1990 roku. Oddział we Wrocławiu, przy Polanowickiej 114, otwarła 25 lat później. W jej ofercie sprzedażowej znajdują się elementy instalacji grzewczych, kanalizacyjnych i sanitarnych.

UM Wrocławia


Obiekty magazynowe i handlowe powstaną też w okolicy

W tym rejonie mieszkańcy mogą spodziewać się kolejnych inwestycji. Przy ul. Polanowickiej Północnej 2, a więc w sąsiedztwie planowanego przedsięwzięcia firmy Tomek hurtownie instalacyjne, prace zamierza prowadzić także prywatny inwestor. Złożył 2 lutego wniosek o pozwolenie na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania obiektu magazynowo-handlowego na handlowo-magazynowo-produkcyjny. Planuje inwestycję na działce nr 3/9 o powierzchni 2,6 tys. mkw.

Natomiast przy ul. Polanowickiej 71 budowa może już ruszyć. Prywatny inwestor planuje utworzyć pod tym adresem budynek usługowy z częścią magazynową i handlową o kubaturze niemal 2,8 tys. metrów sześciennych. Obiekt stanie na działce nr 13/1 o pow. 1,6 tys. mkw. Inwestor starał się już w listopadzie ubiegłego roku o zgodę na realizację przedsięwzięcia, a otrzymał ją 14 lutego.

UM Wrocławia