DODAJ

Nie ma chętnych na dawny szpital przy Wiśniowej. Mogą tam powstać mieszkania

Wrocław
Foto: ukosne.gis.um.wroc.pl
Tomasz Matejuk
2017-06-23 13:33:04
Do ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski przetargu na sprzedaż kompleksu dawnego szpitala przy alei Wiśniowej nie zgłosił się żaden zainteresowany.

O planach sprzedaży dawnego szpitala przy alei Wiśniowejinformowaliśmy już w marcu. W kwietniu Urząd Marszałkowski ogłosił przetarg na sprzedaż tej nieruchomości. Cenę wywoławczą ustalono na 28 mln złotych.

Przetarg zaplanowano na piątek 23 czerwca, na godzinę 12.

 Z uwagi na brak chętnych na zakup nieruchomości przetarg nie został rozstrzygnięty. W ciągu najbliższych kilku tygodni Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecyduje o przyszłości nieruchomości – tłumaczą portalowi InvestMap.pl przedstawiciele biura prasowego urzędu marszałkowskiemu.

W poszpitalnych budynkach powstaną mieszkania?

W kompleksie przy alei Wiśniowej przez wiele lat działał Okręgowy Szpital Kolejowy. Zlikwidowano go w 2010 roku – wówczas jego działalność przejął szpital im. Marciniaka. A od 2015 roku budynki stoją puste, bo pacjenci i lekarze przenieśli się do nowego szpitala wojewódzkiego przy ulicy Fieldorfa na Stabłowicach.

Łączna powierzchnia kompleksu pomiędzy aleją Wiśniową, ulicą Sztabową i Sudecką to 23 786 metrów kwadratowych. Na tym terenie stoi 14 poszpitalnych budynków o łącznej powierzchni użytkowej prawie 12 tys. metrów kwadratowych. Budynki wymagają remontu. 

Wikimedia Commons


Działki, na których stoją obiekty, znajdują się w zespole urbanistycznym Śródmieście Południowe.

– Dla obszaru śródmiejskich zespołów urbanistycznych, jako dominujące przeznaczenie ustalono zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Jako przeznaczenie uzupełniające wskazano zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, handel, usługi, opiekę zdrowotną i społeczną, edukację, produkcję, budownictwo, handel hurtowy, gospodarkę magazynową, logistykę wraz z obsługą transportu i telekomunikacji oraz gospodarowanie odpadami, sport, wypoczynek i parki, zieleń i rolnictwo oraz cmentarze – czytamy w wykazie.

W lipcu 2016 roku wrocławska rada miejska podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu.

Na sprzedaż ma zostać wystawiony także dawny szpital przy ulicy Traugutta. Ta placówka też przeniosła się na Stabłowice.