DODAJ

Nowa inwestycja na Gaju. W miejscu centrali telefonicznej będą mieszkania

Mieszkania i domy / Wrocław
Nowa inwestycja na Gaju.
Tomasz Matejuk
2017-04-19 11:14:16
Przy alei Armii Krajowej  w miejscu, gdzie stoi dawna centrala telefoniczna  powstanie kompleks mieszkalny z lokalami usługowymi i garażami. Inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę.

O planowanej inwestycji mieszkaniowej na Gaju donosiliśmy już na początku marca. 

18 kwietnia inwestor  firma Falken Invest  złożył wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy alei Armii Krajowej 6.

Chodzi o działki oznaczone nr 10/3 i 10/12. 

UM Wrocławia


Wcześniej, w połowie marca prezydent Wrocławia wydał decyzję o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia "Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z lokalami usługowymi i garażami przy al. Armii Krajowej 6".

Inwestycja jest planowana na terenie, gdzie obecnie stoi dawny budynek centrali telefonicznej TP SA, w którym potem mieściły się pomieszczenia techniczne Orange i biura. 

fot.


Obok rośnie Nowy Gaj

Po sąsiedzku, przy ulicy Żegiestowskiej, buduje jeden z największych wrocławskich deweloperów – Vantage Development. Powstaje tam Nowy Gaj, czyli dwa siedmiokondygnacyjne budynki.

– Nowy Gaj, doskonale skomunikowany z centrum miasta oraz bogaty w rozbudowaną infrastrukturę, która zaspokaja wszystkie codzienne potrzeby mieszkańców, z pewnością szybko stanie się nowym centrum życia dla tych, którzy zdecydują się tutaj zamieszkać – mówi Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development SA. 

fot. investphoto.pl


Powstanie tam – w dwóch etapach – prawie 300 mieszkań. Oddanie do użytku pierwszego etapu deweloper zaplanował na III kwartał 2017 roku.

>Zobacz więcej wizualizacji inwestycji Nowy Gaj