DODAJ

Nowy apartamentowiec nad Odrą gotowy [FOTO]

Mieszkania i domy / Wrocław
Nowy apartamentowiec nad Odrą
Tomasz Matejuk
2016-11-04 13:58:14
Przy wybrzeżu Wyspiańskiego stanął apartamentowiec zaprojektowany przez pracownię Zbigniewa Maćkowa. To pierwsza wrocławska inwestycja francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier.

Kameralny apartamentowiec Wyspiańskiego 11 właśnie został oddany do użytku.

Wrocław to pierwsze po Warszawie miasto w Polsce, w którym realizujemy projekty mieszkaniowe. Do stolicy Dolnego Śląska przekonały nas trzy rzeczy: szybki rozwój miasta, potencjał dostępnych tu lokalizacji i dojrzałość rynku – mówi Iwona Kołodziejczyk, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.  

BI Polska


W apartamentowcu przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11 jest w sumie 57 mieszkań. Do dyspozycji mieszkańców są też reprezentacyjna recepcja, fitness klub, sauna i podziemny parking. W holu budynku wisi certyfikowana reprodukcja obrazu Wyspiańskiego "Barki na Sekwanie", przygotowana na specjalne zamówienie przez Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. 

BI Polska


Elewację obiektu tworzą płyty z włókna cementowego i kompozytu aluminiowego.
   
Dla nas ważny jest każdy detal. Obraz to jeden z tych elementów, które nadają budynkowi indywidualny charakter, a przy tym nawiązują do klimatu Francji. Korzystając z doświadczeń francuskich dbamy również o to, by w przypadku każdej naszej inwestycji rozwiązania architektoniczne były jak najlepiej dopasowane do lokalizacji i tworzyły funkcjonalną przestrzeń do życia – podkreśla Iwona Kołodziejczyk.

BI Polska


Penthouse jeszcze do kupienia

Budowa Wyspiańskiego 11 rozpoczęła się wiosną 2015, a zakończyła we wrześniu tego roku (wykonawcą był Erbud). Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzają. W ofercie został tylko największy penthouse o powierzchni ponad 120 mkw. i z tarasem o powierzchni 100 mkw.

Apartamenty sprzedały się szybko. To dzięki temu, że zachowaliśmy równowagę między lokalizacją, jakością rozwiązań i materiałów a ceną – mówi Iwona Kołodziejczyk.

BI Polska


Spokojna elegancja

Budynek wypełnił lukę w zabudowie przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Projekt przygotowała pracownia Zbigniewa Maćkowa. Architekt podkreśla, że to wyjątkowe miejsce w centrum Wrocławia, a budynek to doskonały przykład renesansu miasta, czyli trendu związanego 
z powrotem z przedmieść. 

Uzupełniając pierzeję zdecydowaliśmy się nie konkurować z wielowątkową architekturą nabrzeża, a raczej uspokoić wrażenia, tworząc harmonijną całość budującą dobre tło dla przepływającej obok Odry. Wyspiańskiego 11 idealnie wpisuje się w nasze rozumienie dobrego, gęstego, współczesnego miasta. Mieszkańcy budynku mogą korzystać ze wszystkich wartości dodanych, jakie niesie z sobą mieszkanie w centrum, a do tego mają niepowtarzalny i niezwykle rzadki w mieście widok z okien – podkreśla Zbigniew Maćków. 

BI Polska


Bouygues Immobilier Polska już realizuje dwie kolejne inwestycje  
we Wrocławiu – Belleville przy ul. Pięknej oraz Villa Alouette przy ul. Rymarskiej na Grabiszynku.