DODAJ

Nowy biurowiec tuż przy Rynku z kolejnym najemcą

Biura / Wrocław
Nowy biurowiec tuż przy
Kajtman
2016-08-08 12:59:17
Międzynarodowa firma ubezpieczeniowa i reasekuracyjna XL Catlin podpisała umowę najmu powierzchni biurowej w należącym do UBM kompleksie Pegaz we Wrocławiu. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

W skład kompleksu Pegaz wchodzą dwa budynki o pięciu kondygnacjach, oferujące 21 tys. m kw. powierzchni na wynajem oraz 360 miejsc parkingowych w samym sercu Wrocławia. To unikalny projekt, który łączy nowoczesną architekturę z bogatą historią miasta i odpowiada na oczekiwania pracowników z pokolenia Y. Pegaz może pochwalić się nie tylko centralną lokalizacją, która umożliwia dogodny dojazd komunikacją miejską czy rowerem, lecz także ekologicznymi biurami i zielonymi tarasami, gdzie można wypocząć lub spotkać się ze współpracownikami.

Firma XL Catlin oferuje ubezpieczenia majątkowe, od odpowiedzialności cywilnej i zawodowej oraz produkty specjalistyczne podmiotom z sektora przemysłowego, handlowego i usług profesjonalnych, towarzystwom ubezpieczeniowym oraz innym przedsiębiorstwom na całym świecie. XL Catlin zajmie dwa piętra w budynku A, o łącznej powierzchni 5,75 tys. m kw. To pierwsza tak duża transakcja w kompleksie Pegaz.

Wrocławski zespół firmy XL Catlin zapewnia wsparcie nie tylko w zakresie ubezpieczeń i reasekuracji, lecz także księgowości, finansów, kadr i usług informatycznych. W imieniu najemcy w transakcji pośredniczyła firma Cushman & Wakefield.

Obok Warszawy i Krakowa to Wrocław jest miastem z największymi perspektywami rozwoju. Niski wskaźnik pustostanów oraz stale rosnące zapotrzebowanie na nowe powierzchnie powodują, że Pegaz na pewno nie będzie naszym ostatnim projektem w stolicy Dolnego Śląska – mówi Jakub Mirosławski, Dyrektor Marketingu i Leasingu w UBM Polska. – Pegaz to świetnie zlokalizowany projekt, który spełni oczekiwania zarówno klientów z branży BPO czy R&D, jak i start-upów. Cieszymy się, że firma XL Catlin wkrótce dołączy do grona najemców – dodaje Mirosławski.

W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, która odpowiada także za wsparcie techniczne oraz zarządzanie projektem w imieniu najemcy.

Proces poszukiwania nowej siedziby dla XL Catlin okazał się bardzo ciekawym wyzwaniem dla naszego zespołu. Udało się spełnić potrzeby biznesowe najemcy oraz umożliwić stworzenie wyjątkowego środowiska pracy, m.in. dzięki elastyczności dewelopera projektu Pegaz. Cieszymy się, że jest to kolejny projekt we Wrocławiu, w którym kompleksowo wspieramy klienta, osiągając tym samym wyjątkowe rezultaty w zakresie kosztów, jakości oraz elastyczności rozwiązań biurowych – mówi Krzysztof Misiak, Partner, Dyrektor Sekcji Miast Regionalnych w Cushman & Wakefield.