DODAJ

Ponad 30 milionów za nieruchomość na Grabiszynie

Wrocław
Ponad 30 milionów za
Mariusz Bartodziej
2017-11-09 12:04:28
Jeden z największych wrocławskich deweloperów, i2 Development, chce zainwestować na Grabiszynie. Na zakupionej działce ma powstać około 400 lokali.

Firma zawarła 31 października przedwstępną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego terenu zlokalizowanego na Grabiszynie. Deweloper zapłaci za nią 30 mln 750 tys. zł brutto.

W ramach ceny sprzedaży, sprzedający przeniesie na kupującego także autorskie prawa majątkowe do projektu budowlanego oraz dokumentacji budowlanej związanej z inwestycją realizowaną na nieruchomości – czytamy w raporcie giełdowym dewelopera.

I2 Development planuje budowę dwóch budynków mieszkalno-usługowych, w których znajdzie się 400 lokali do sprzedaży.

Strony postanowiły, że umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości zostanie zawarta pod warunkiem, że Prezydent Wrocławia nie wykona przysługującego Gminie Wrocław, na mocy art. 109 ust. 1 pkt 2 Ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 roku, prawa pierwokupu w stosunku do nieruchomości, nie później jednak niż 31.12.2017 roku – informuje deweloper.

Rozpoczęcie prac i wprowadzenie inwestycji do sprzedaży planowane jest na I kwartał 2018 roku.

Ekspansja wrocławskiego dewelopera

Wre Projekt Grabiszyńska 231, czyli spółka celowa powołana przez i2 Development, realizuje na Grabiszynie kompleks biurowy South Gardens. Już w listopadzie 2016 roku firma uzyskała pozwolenia na budowę. Za projekt zespołu dwóch budynków biurowych z dwupoziomowymi garażami podziemnymi odpowiada architekt Maciej Majewski z pracowni Majewski Architektura. Będą one miały dziewięć kondygnacji, w tym siedem naziemnych.

Materiały inwestora


Projekt przewiduje utworzenie 395 miejsc parkingowych podziemnych. Całkowita powierzchnia biurowa będzie wynosić ponad 17 tysięcy mkw., natomiast handlowa – blisko 900 mkw.

"Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany poprzez ciągi piesze, drogi służące obsłudze komunikacyjnej wraz z parkingami naziemnymi oraz powierzchnie przeznaczone pod zieleń oraz małą architekturę" – czytamy na stronie pracowni architektonicznej.

Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć na początku 2019 r.

Materiały inwestora


I2 Development realizuje we Wrocławiu również liczne inwestycje mieszkaniowe, m.in na Oporowie. 1 marca otrzymał pozwolenie na budowę drugiego etapu osiedla Ogrody Jordanowskie. W ramach niego, przy ulicy Awicenny, powstaną dwa budynki wielorodzinne o kubaturze 29 243 metrów sześciennych. Na działce o powierzchni 1,9 hektara dostępnych będzie 270 mieszkań z garażami podziemnymi.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialny jest architekt Arkadiusz Chamielec z wrocławskiego studia architektonicznego Chamielec Architekci Sp. z o.o., który zaprojektował również pierwszy etap tego osiedla.

I2 Development działkę przy ulicy Awicenny zakupił w połowie 2016 roku za 10 mln złotych netto. Nieruchomość została kupiona przez spółkę zależną M3 SKA. Transakcja została sfinansowana ze środków pochodzących z publicznej emisji akcji serii B oraz środków własnych dewelopera.

Materiały inwestora


Dodatkowo w październiku firma uzyskała ostateczne pozwolenia na budowę dwóch kolejnych etapów osiedla Awicenny. Obejmują one cztery budynki czterokondygnacyjne, które łącznie pomieszczą 164 mieszkania o metrażu od 28 do 136 mkw., od kawalerek po mieszkania czteropokojowe, w tym lokale z antresolami. Inwestycja przewiduje też utworzenie garażów podziemnych.

Od kwietnia tego roku trwa budowa pierwszej fazy projektu – dwa budynki, na które składa się ponad sto lokali. Inwestycja składa się z trzech etapów. Deweloper zaoferuje łącznie 267 mieszkań.

mat. inwestora