DODAJ

Powstaną kolejne mieszkania na Muchoborze Wielkim

Mieszkania i domy / Wrocław
Powstaną kolejne mieszkania na
Mariusz Bartodziej
2018-01-06 19:09:16
Budynek wielorodzinny ma stanąć w miejsce rozebranych obiektów przy ulicy Buczacka. Na tej samej działce, oraz dwóch innych, Arkop Deweloper chce wybudować osiedle willi miejskich.

Prywatni inwestorzy złożyli 12 grudnia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynków: jednorodzinnego i gospodarczego przy ul. Buczacka 4. 29 grudnia rozpoczęli starania o uzyskanie zgody na budowę domu wielorodzinnego z garażem podziemnym pod tym samym adresem.

Projekt architektoniczny przygotowała firma Halina Nowak Autorska Pracownia Projektowa. Inwestycja ma powstać na działce nr 3/2 o powierzchni 1060 mkw.

UM Wrocławia


Po sąsiedzku inwestuje Arkop

W tym obszarze nowe osiedle planuje zrealizować także Arkop Deweloper, o czym pisaliśmy w grudniu.

Inwestycja ma powstać również na działce nr 3/2, a do tego 3/1 oraz 4/3. W sumie teren liczy prawie 1,5 ha. Arkop Deweloper złożył 31 października wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Buczacka zespołu ośmiu budynków mieszkalnych w formie willi miejskich oraz budynków parkingu podziemnego wraz z niezbędną infrastrukturą.

UM Wrocławia


Jak informuje przedstawiciel dewelopera, w każdej willi znajdzie się sześć lokali, czyli w sumie 48 mieszkań. Ich łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 3,2 tys. mkw., co daje średnio 66,6 mkw.

Nazwa inwestycji, Orion II, będzie nawiązywała do sąsiedniego osiedla Orion. Znajduje się ono u zbiegu ulic Rakietowej, Samborskiej i Postępowej. W trzykondygnacyjnych budynkach z poddaszem użytkowym jest dostępnych 109 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 mkw. Na każde przypada, w zależności od piętra, ogródek, balkon bądź taras, a do tego miejsce parkingowego w garażu podziemnym i komórka lokatorska.

fot. Orzech