DODAJ

Przebudowa sieci wodociągowej przy Dworcowej. Uważaj na utrudnienia w ruchu

Wrocław
Przebudowa sieci wodociągowej przy
tuWroclaw.com
2012-09-05 15:40:23

Trwają prace związane wymianą sieci wodociągowej oraz przyłączy wodociągowych przy ul. Dworcowej. Jeden nowy wodociąg zastąpi trzy stare rurociągi. W związku z remontem w okolicy zmieniono organizację ruchu. Zakończenie prac ma nastąpić na początku października.

Przebudowa sieci wodociągowej przy ulicy Dworcowej jest częścią większego projektu obejmującego ulice: Dworcową, Podwale, Krasińskiego na odcinku od ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Traugutta.

- W ciągu ostatnich kilku lat stare rurociągi w ulicy Dworcowej spowodowały liczne awarie, które wiązały się z wyłączeniem tej ulicy z ruchu drogowego. Teraz zostaną zastąpione nowymi rurociągami z tworzywa sztucznego o średnicy 315 mm. Prace na ulicy Dworcowej zgodnie z ustaleniami Urzędu Miasta musiały być prowadzone w miesiącach wakacyjnych, ale mogły rozpocząć się dopiero w lipcu br. (po zakończeniu EURO 2012) - wyjaśnia Konrad Antkowiak, rzecznik wrocławskiego MPWiK.


Wykonawcą prac jest firma Elektrotim S. A. Koszt zrealizowania tego i kolejnych etapów projektu wyniesie 1 890 000 PLN. Prace prowadzone są w większości w technologii bezrozkopowej (przewierty). Wykopy wykonywane są wyłącznie w miejscach złączeń rurociągów i załamań trasy.

Zmieniła się też organizacja ruchu w tym rejonie.

- Z powodu modernizacji wodociągu przy ul. Dworcowej zmieniona została organizacja ruchu w miejscu prowadzenia prac remontowych. Obecnie na ulicy Dworcowej ruch odbywa się jednym pasem w kierunku dworca PKP. Również na ulicy Kościuszki dostępny jest jeden pas ruchu do jazdy na wprost oraz pas do skrętu w prawo. Na skrzyżowaniu ulic działają pulsacyjnie żółte światła ostrzegawcze - informuje Konrad Antkowiak.
Autor: tm