DODAJ

Przy ulicy Strzegomskiej powstaje nowy hotel [NOWE WIZUALIZACJE]

Hotele / Wrocław
Wizualizacja: domex-bud.pl – Widok hotelu od ulicy Strzegomskiej
Orzech
2016-10-25 13:44:34
Przy ulicy Strzegomskiej, w pobliżu placu Strzegomskiego wrocławski deweloper Domex-Bud buduje nowy hotel wraz z centrum kongresowym. Nowy budynek będzie się zdecydowanie odróżniał od innych tego typu inwestycji. Każdy będzie mógł stać się współwłaścicielem hotelu i będzie zarabiał na hotelowych gościach. Inwestycja ta będzie bowiem realizowana jako tzw. "condo hotel".

Będzie w nim około 140 pokoi i apartamentów hotelowych. Pokoje będą miały powierzchnię 20-25 mkw, a apartamenty 47-60 mkw. Wszystkie zostaną przeznaczone na sprzedaż. W ten sposób każdy zainteresowany będzie mógł kupić część hotelu. 

Właściciel podpisze umowę z Domex-Bud i to deweloper będzie wynajmować pokój lub apartament gościom. Inwestycja będzie działała na następującej zasadzie: właściciel dostanie określoną stawkę, niezależnie od tego, czy goście będą się w tym pokoju zatrzymywać czy nie.

Sam właściciel nie będzie mógł zamieszkać w kupionym pokoju lub apartamencie, jednak będą od tego pewne wyjątki. W określonych, wcześniej uzgodnionych terminach (przez 12 dni w roku) właściciel (lub jego bliscy) będzie mógł się w nim zatrzymać, np. gdy na co dzień mieszka w innym mieście, a w tym czasie lokal będzie wolny. 

Przez cały okres najmu przychody dzielone są pomiędzy operatorem hotelu a właścicielami lokali w proporcji 50/50. Przez pierwsze 5 lat przychód z wynajmu gwarantowany jest w wysokości minimum 7,5% rocznie od ceny netto lokalu.

Klient indywidualny lub firma nabywa prawo własności do w pełni wyposażonego i gotowego do najmu apartamentu lub pokoju hotelowego o wysokim standardzie  nieruchomość z aktem notarialnym i udziałem w gruncie.

Prace na działce rozpoczęły się w II kwartale tego roku. 

Jak informuje portal Investmap.pl deweloper  firma Domex-Bud na dzień dzisiejszy zostały wykonane następujące prace:
  • został wybudowany nowy zjazd z ul. Strzegomskiej wraz z sięgaczem do ul. Św. Pawła,
  • zakończyły się prace związane z przełożeniem sieci uzbrojenia terenu, które były w kolizji z budową budynku hotelowego,
  • wykonano zabezpieczenia wykopu.
Aktualnie trwają roboty ziemne. Zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2018 roku.

Nowe wizualizacje:

http://domex-bud.pl/condo-hotel/

http://domex-bud.pl/condo-hotel/

http://domex-bud.pl/condo-hotel/

http://domex-bud.pl/condo-hotel/

Żródło: www.domex-bud.pl

Artykuł opracowano na podstawie materiałów Domex-Bud.