DODAJ

Rozbudowa placu Orląt Lwowskich: Ziajka z najkorzystniejszą ofertą

Drogi i mosty / Wrocław
Rozbudowa placu Orląt Lwowskich:
tuWroclaw.com
2012-09-07 13:14:18

Najprawdopodobniej to wrocławska firma Ziajka zajmie się rozbudową placu Orląt Lwowskich i budową dwóch sygnalizacji świetlnych. Spółka Wrocławskie Inwestycje uznała ofertę tego przedsiębiorstwa za najkorzystniejszą spośród siedmiu złożonych propozycji. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał pół roku na zrealizowanie wszystkich prac.

Oferta Ziajki, opiewającą na 5 788 644 złote zdobyła 100 punktów za kryterium ceny i zdystansowała konkurencję. Jeśli nikt nie złoży odwołania od wyników przetargu, to właśnie z tą firmą Wrocławskie Inwestycje podpiszą kontrakt na przebudowę placu Orląt Lwowskich.

Zakres zapisany w przetargu obejmuje aż trzy zadania. Najważniejszy to rozbudowa odcinka jezdni pl. Orląt Lwowskich od ul. Nabycińskiej do Podwala. Przebudowany zostanie plac Orląt Lwowskich oraz skorygowana zostanie sygnalizacji świetlna działająca na placu.

Jednocześnie ten sam wykonawca będzie się zajmował budową nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Lelewela oraz na placu Kościuszki. Nowe światła mają zachęcić kierowców do podróżowania przez ulicę Kościuszki czy Podwale zamiast Kazimierza Wielkiego.Zwycięska firma będzie miała na przeprowadzenie prac 6 miesięcy, ale z wyłączeniem okresu zimowego, kiedy prowadzenie robót na jezdni nie będzie możliwe. To oznacza, że po rozbudowie placu pojedziemy tamtędy najprawdopodobniej w maju. Wcześniej może jednak zacząć działać nowa sygnalizacji na Piłsudskiego i Kościuszki.

Choć kierowcy z pewnością napotkają na utrudnienia w tym rejonie, to w trakcie prowadzonych robót plac nie będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

O planach związanych z rozbudową placu Orląt Lwowskich pisaliśmy już w marcu.

- Chcemy poszerzyć o około 2 metry pl. Orląt Lwowskich od ul. Nabycińskiej do Podwala, tak żeby miał szerokość 12 metrów i mogły się tam zmieścić cztery pasy. Na kostkę, która się tam znajduje położymy też nakładkę asfaltową - mówiła wtedy Elwira Nowak, zastępca dyrektora wydziału inżynierii miejskiej w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Czy Waszym zdaniem rozbudowa placu Orląt Lwowskich i dwie nowe sygnalizacje usprawnią ruch w tym rejonie Wrocławia? Zapraszamy do dyskusji.
Autor: tm