DODAJ

Wrocław: Ruszyło postępowanie w sprawie budowy osiedla w miejscu Fadromy

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Ruszyło postępowanie w
Mariusz Bartodziej
2018-02-14 16:38:28
Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. planuje zrealizować ponad 1000 mieszkań na terenie dawnej fabryki koparek i ładowarek na Gajowicach. Urzędnicy przygotowują ocenę środowiskową.

Pełnomocnik warszawskiego dewelopera złożył 1 lutego wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy budynku wielorodzinnego z usługami w parterze i garażem podziemnym wraz z zagospodarowaniem terenu przy ulicy Grabiszyńskiej 163. Inwestycja ma powstać na działkach nr 13/17 i 14/2 o łącznej powierzchni 7,15 ha. Proces administracyjny ruszył 7 lutego.

UM Wrocławia


Konkurs architektoniczny na projekt osiedla miał zostać rozstrzygnięty do końca 2017 roku.

Procedury wciąż trwają, tym samym nie mamy jeszcze żadnych szczegółów – wyjaśnia Andrzej Miś z biura prasowego Budimex Nieruchomości Sp. z o.o.

1000 mieszkań w miejsce fabryki


Warszawski deweloper chce wybudować w kilku etapach ponad 1000 mieszkań na terenie zakupionym od Polskiego Holdingu Obronnego Sp. z o.o.

Dawne hale produkcyjne będą wyburzone, znikną także charakterystyczne kominy Fadromy. W miejscu dawnej fabryki powstaną nowe ulice i osiedle mieszkaniowe. Zgodnie z aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na przedłużeniu ul. Miedzianej wyznaczona będzie nowa ulica prowadząca w kierunku linii kolejowej Wrocław-Wałbrzych. Od ul. Mosiężnej w stronę dawniej Fadromy przewidziano osiedlowy chodnik pieszo-rowerowy. Nowa ulica prowadzić będzie również od ul. Grabiszyńskiej aż do linii kolejowej. Potem skręci w prawo, wzdłuż torów, w kierunku ul. Manganowej.

Na większej części terenu ma powstać śródmiejska zabudowa mieszkaniowa o wysokości do 25 metrów. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w okolicy ul. Grabiszyńskiej, a także na terenie przyległym do kolejowej obwodnicy towarowej mogą powstać biurowce (wysokie maksymalnie do 38 metrów).

Kawałek dalej i2 Development wybuduje około 400 lokali

Niedaleko Fadromy, przy ul. Grabiszyńskiej i alei Hallera, kolejną inwestycję chce zrealizować i2 Development S.A., o czym pisaliśmy w styczniu.

Wrocławski deweloper zawarł 11 stycznia umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego i własności terenu na Grabiszynie.

Wydanie nieruchomości już nastąpiło – informuje deweloper.

Wartość transakcji wyniosła 30 mln 750 tys. zł brutto i w ramach niej inwestor otrzymał także prawa majątkowe do projektu budowlanego oraz dokumentacji budowlanej związanej z realizowaną inwestycją. 2 mln 460 tys. zł zapłacił już jako zadatek, 5 mln 781 tys. przeleje na konto sprzedającego do 13 marca, a pozostałe 22 mln 509 tys. przekaże do 31 lipca.

Na nieruchomości planowana jest budowa dwóch budynków mieszkalno-usługowych zawierających łącznie około 400 jednostek przeznaczonych do sprzedaży. Planowany termin rozpoczęcia budowy i wprowadzenia inwestycji do sprzedaży to I kwartał 2018 roku – czytamy w raporcie giełdowym.

UM Wrocławia