DODAJ

Selenza na Klecinie – dlaczego warto tu zamieszkać?

Mieszkania i domy / Wrocław
Selenza na Klecinie –
these_eyes
2014-01-28 18:38:13

Jedno z południowych osiedli we Wrocławiu, położone pomiędzy Krzykami, Oporowem i Partynicami. Charakteryzuje je dobre połączenie do centrum Wrocławia, jak i jego obrzeży. Klecina, bo o niej mowa, jako osiedle przeżywa istny rozkwit, między innymi za sprawą nowych inwestycji, które tu powstają.


 


Znany wrocławski deweloper – Archicom, buduje tu swoje najnowsze osiedle Salenza. Dlaczego warto zamieszkać w tak miłych okolicznościach przyrody?


 


Od lat osiemdziesiątych Klecina powoli stawała się dla Wrocławian atrakcyjnym miejscem, zrzeszającym głównie całe rodziny. Końcówka lat dziewięćdziesiątych to dla osiedla spory przełom – wtedy powstawały okoliczne centra handlowe i zakłady przemysłowe – z mocno rozwijającymi się Bielanami Wrocławskimi na czele. Co obecnie możemy spotkać na Klecinie? Głównie zabudowę jednorodzinnych domków, zarówno tych willowych jak i szeregowych. Przyjazne tereny zielone, atrakcyjne dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Klecina jako urokliwe, dobrze skomunikowane miejsce stała się atrakcyjna także dla inwestorów. Jednak zainteresowanie okolicą rosło stopniowo.


 


Archciom – wiodący wrocławski deweloper zainteresował się tym terenem jako miejscem idealnym na stworzenie kameralnej inwestycji, która jednocześnie będzie spełniała wszystkie potrzeby i wymagania przyszłych mieszkańców.


 


Osiedle Selenza, które niedawno otrzymało pozwolenie na budowę, powstanie w okolicy przedszkola, pętli tramwajowej i okolicznych sklepików. Ta część Wrocławia jest atrakcyjna szczególnie dla osób, które chcą połączyć mieszkanie w przyjaznych, relaksujących warunkach i dobre połączenie z centrum miasta.


 


Jak będzie wyglądało? Trzy dwupiętrowe budynki, otwarte na pobliski park usytuowane zostaną przy ul. Kobierzyckiej. Ciekawym wydaje się być punkt centralny Selenzy – dziedziniec tworzony z uszanowaniem o istniejące starodrzewia, forum spotkań z placem zabaw i ławeczkami. Zielony dziedziniec, bliskość parku oraz rzeki Ślęzy z pewnością ucieszy nie tylko posiadaczy czworonogów, ale także fanów aktywnego wypoczynku. Okoliczne tereny zielone z pewnością sprawdzą się przy codziennym joggingu.


 


Taka zorganizowana, przyjazna przestrzeń to wedle klecińskiej tradycji, miejsce idealne dla całych rodzin. Ograniczona liczba mieszkańców, ogródki i tarasy, a także duże balkony na wyższych kondygnacjach, które zwiększają kameralność inwestycji.


 


Miejsce to będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla stałych bywalców tego osiedla, którzy znają jego urok i małomiasteczkowy czar, mimo bliskości do centrum. Ale również inwestycja powinna zachęcić tych, którzy zamieszkiwali do tej pory części Wrocławia znacznie mniej kameralne takie jak np. Stare Miasto czy Śródmieście.