DODAJ

Uczelnie sprzedają swoje hotele. Śladem AWF-u idzie Uniwersytet Wrocławski

Wrocław
Uczelnie sprzedają swoje hotele.
tuWroclaw.com
2012-10-25 13:03:33

Być może jeszcze w tym roku Uniwersytet Wrocławski ogłosi przetarg na sprzedaż hotelu "Zaułek" przy ulicy Garbary. Decyzję o pozbyciu się tego obiektu senat UWr podjął we wrześniu. Przedstawiciele uczelni liczą, że na transakcji zarobią ponad 4 mln złotych. Swój hotel "Olimpia" próbuje także sprzedaż Akademia Wychowania Fizycznego. Obecnie trwa drugi przetarg na nieruchomość wycenioną przez władze AWF na niespełna 4 mln złotych.

W sierpniu donosiliśmy, że wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego szuka kupca na hotel "Olimpia". Za pierwszym podejściem nie udało się sprzedać półhektarowej działki, na której oprócz hotelu znajduje się również  płytki owalny basen (w którym można zainstalować fontannę), drewniana pergola, parking dla samochodów i kompleks zieleni.

Władze AWF postanowiły spróbować po raz drugi. Cenę wywoławczą obniżono do 3 871 250 złotych (w pierwszym przetargu wynosiła ponad 4 mln złotych). O tym, czy tym razem ktoś zdecyduje się na zakup "Olimpii" przekonamy się 30 października.


Na podobny krok zdecydował się także Uniwersytet Wrocławski, który zamierza sprzedać trzygwiazdkowy hotel "Zaułek", usytuowany tuż przy Rynku na ulicy Garbary. Kameralny obiekt oferuje 18 miejsc noclegowych. O sprzedaży obiektu we wrześniu zdecydował senat uczelni.

- Władze rektorskie dokonywały przeglądu naszych zasobów i doszły do wniosku, że hotel niekoniecznie jest nam potrzebny. Stąd decyzja o jego sprzedaży - wyjaśnia dr Jacek Przygodzki z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Do tej pory hotel był wynajmowany prywatnej osobie.

- Pożytki z tego tytułu władz uczelni nie satysfakcjonowały, a poza tym utrzymanie nieruchomości wymagałoby kolejnych inwestycji z naszej strony. A to nie jest przecież nasz cel - dodaje dr Jacek Przygodzki.

Formalne UWr przejmie hotel w listopadzie. A po 20 listopada informacja o zamiarze sprzedaży obiektu pojawi się na stronie internetowej uczelni. Być może jeszcze w tym roku uda się ogłosić przetarg. Hotel wyceniany jest na około 4,1 mln złotych.Autor: Tomek Matejuk