DODAJ

Wrocław: Vantage Development wyburzy budynki na Klecinie pod realizację prawie 100 mieszkań

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Vantage Development wyburzy
Mariusz Bartodziej
2018-01-27 17:24:56
Vantage Development S.A. przygotowuje się do swojej pierwszej inwestycji na Klecinie. Firma kupiła już za blisko 4 mln zł teren przy ulicy Kobierzyckiej 15 i 15a, a teraz stara się o zgodę na wyburzenia.

Wrocławski deweloper złożył 26 stycznia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę obiektów mieszkalnych i gospodarczych przy ulicy Kobierzyckiej. Chodzi o cztery jednokondygnacyjne, wolnostojące budynki o łącznej powierzchni niemal 1100 mkw., znajdujące się na działce nr 9 o pow. ponad 6,3 tys. mkw. Od rzeki Ślęza oddziela ją nieruchomość będąca własnością gminy.

UM Wrocławia


Prawie 100 mieszkań na Klecinie

Spółka zależna od Vantage Development S.A., VD Sp. z o.o. Mieszkania XXI Sp. k., zawarła 16 stycznia ze Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową Kozanów IV umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego zabudowanego terenu przy Kobierzyckiej. Zapłaciła 3,8 mln zł.

Nieruchomość zostanie przeznaczona na realizację inwestycji deweloperskiej i pozwoli na budowę około 90 lokali mieszkalnych – czytamy w opublikowanym raporcie.


Firma otrzymała 7 grudnia informację o rozstrzygnięciu prywatnego przetargu na zakup nieruchomości.

Umowa sprzedaży zostanie zawarta nie później niż w terminie 45 dni liczonych od dnia rozstrzygnięcia przetargu – informował inwestor.

Za projekt odpowiada Maciej Majewski z pracowni Majewski Architektura. Dla Vantage Development przygotował już koncepcje dwóch inwestycji. Pierwszą był budynek wielorodzinny Patio House na Pilczycach, w którym znajduje się 61 mieszkań.

Materiały inwestora


Drugi projekt do Nowy Gaj przy ulicy Żegiestowskiej. W dwóch siedmiokondygnacyjnych budynkach będzie dostępnych niespełna 300 mieszkań. Pierwszy jest już gotowy – drugi będzie oddany do użytku w czerwcu.

fot. investphoto.pl


Stabłowice schodzą na dalszy plan, inwestycja na Jagodnie wciąż aktualna

Wrocławski deweloper planował również inwestycję na Stabłowicach, ale zrezygnował z zakupu działki, o czym informowaliśmy już w tym miesiącu.

Spółka zależna od inwestora, VD Sp. z o.o. Mieszkania XVIII Sp. k., rozwiązała 11 stycznia za porozumieniem stron przedwstępną warunkową umowę kupna prawa użytkowania wieczystego oraz udziałów w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości położonych przy ul. Stabłowickiej. Deweloper otrzyma z powrotem zaliczkę w wysokości 2,46 mln zł.

Strony oświadczyły, że po dokonaniu zwrotu tej kwoty będą względem siebie całkowicie rozliczone oraz że nie będą wnosić wobec siebie w przyszłości żadnych roszczeń z tego tytułu – zapowiada Vantage Development.

Deweloper miał zapłacić 8,75 mln zł netto za teren o powierzchni około 2,3 ha. Chciał wybudować tam ok. 300 mieszkań.

Vantage Development przymierza się również do inwestycji na Jagodnie, o czym pisaliśmy szczegółowo w grudniu ubiegłego roku.

Chce kupić dwie nieruchomości przy ulicy Buforowej. Za jedną, o powierzchni 7758 mkw., zapłaci 7,05 mln zł i wybuduje na niej około 150 mieszkań. Koszt transakcji za drugą ma wynieść 14 mln zł, a na zakupionym terenie będzie mógł postawić ok. 300 lokali mieszkalnych.