DODAJ

W zabytkowym budynku przy Włodkowica powstanie hotel

Hotele / Wrocław
W zabytkowym budynku przy
Mariusz Bartodziej
2017-08-09 13:57:18
Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o. złożyło 3 sierpnia wniosek o pozwolenie na "przebudowę dawnego klasztoru do celów turystycznych" przy ulicy Pawła Włodkowica 15-17 we Wrocławiu.


Miasto ogłaszało przetarg kilkukrotnie, za każdym razem cena wywoławcza wynosiła 3,8 mln zł. Po obniżeniu kwoty do 3,4 mln zł, zgłosiła się firma Castellum. To wrocławska spółka założona przez inżynierów, menedżerów i konserwatorów zabytków.

Przedmiotem sprzedaży były 33 lokale, niewyodrębnione jako samodzielne nieruchomości, wraz z udziałem w częściach wspólnych budynku i prawie własności gruntu oraz niezabudowana działka.

Łączna powierzchnia budynku wynosi 1672 mkw., a całej działki – 2716 mkw. Plan miejscowy zakłada utworzenie w nim obiektów kongresowych i konferencyjnych, hotelu, mieszkań towarzyszących, gastronomii, obiektów upowszechniania kultury i obiektów sakralnych, czy handlu detalicznego małopowierzchniowego.

Inwestor czeka teraz na pozwolenie na przebudowę budynku do celów hotelowych. Za projekt odpowiada Anna Kościuk z biura Archikon.