DODAJ

Wielkie osiedle na Maślicach. Wybudują ponad 300 mieszkań

Mieszkania i domy / Wrocław
2 lutego informowaliśmy na portalu Investmap.pl o nowej inwestycji mieszkaniowej powstającej przy ulicy Maślickiej we Wrocławiu – osiedlu Osada Kolorowa, którego inwestorem jest deweloper Omega Buildings Sp. z o.o. Sp. k. z podwrocławskiego Smolca. Teraz mamy więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia.

Szczegółowe dane o wielkości osiedla:
  • Powierzchnia netto budynków: 29 060 mkw.
  • Powierzchnia użytkowa mieszkań: 18 120 mkw.
  • Kubatura budynków: 104 800 m3
  • Kubatura części mieszkalnej: 70 700 m3
  • Kubatura garaży: 34 100 m3
  • Liczba mieszkań: 333
  • Ilość budynków: 6
Za projekt architektoniczny całego osiedla odpowiada znany wrocławski architekt Leszek Konarzewski z z APP Konarzewski Pracownia Projektowa.

Osiedle "Osada Kolorowa" będzie się składało z sześciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi wielostanowiskowymi. Każdy z budynków posiadać będzie po dwie klatki schodowe oraz niezależny garaż podziemny wielostanowiskowy. Zespół budynków zaprojektowano generalnie w układzie północ-południe aby zapewnić prawidłowe nasłonecznienie pomieszczeń mieszkalnych. 

Od strony południowej oba zespoły zamknięte będą za pomocą dwukondygnacyjnych odcinków zabudowy. Posiadają one mniejszą wysokość ze względu na konieczność zachowania prawidłowego nasłonecznienia mieszkań w skrzydłach północ-południe. Mieszkania w tej części zespołów w układzie galeriowym z powodu braku możliwości doświetlenia od strony północnej. Kierunek ustawienia tych fragmentów zabudowy dyktuje obowiązująca linia zabudowy wyznaczona od strony Maślickiej, oraz linia zabudowy od strony drogi wewnętrznej.

Artykuł opracowano na podstawie informacji i danych ze strony APP Konarzewski Pracownia Projektowa.