Wrocławski port lotniczy podsumowuje rok

Wrocławski port lotniczy podsumowuje rok

Wrocław
REKLAMA

Budowa nowego terminalu, uruchomienie kolejnych połączeń, decyzja Ryanair o lokalizacji we Wrocławiu swojej bazy operacyjnej - to najważniejsze wydarzenia kończącego się roku na wrocławskim lotnisku. Port lotniczy ma ambitne plany także na nadchodzące 12 miesięcy.

Miniony rok upłynął we wrocławskim porcie lotniczym pod znakiem kończącej się właśnie budowy nowego terminalu. Nowoczesny gmach jest cztery razy większy od obecnego i będzie w stanie obsłużyć ponad 3 mln pasażerów.

- To obiekt piękny wizualnie, ale przede wszystkim niezwykle funkcjonalny, zapewniający pasażerom wysoki komfort obsługi - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W listopadzie port lotniczy podpisał umowę z Ryanairem, na mocy której przewoźnik uruchomi we Wrocławiu w przyszłym roku swoją pierwszą w Polsce bazę operacyjną.

W podsumowaniu roku ważnym punktem było również spotkania na szczycie podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, które odbyło się we Wrocławiu.

- W krótkim czasie musieliśmy obsłużyć ponad 1300 operacji lotniczych i 3000 pasażerów o statusie VIP. Pokazaliśmy wówczas, że potrafimy funkcjonować jak największe porty lotnicze w Europie - dodaje Dariusz Kuś.


W kończącym się właśnie roku w rozkładzie lotów z Wrocławia pojawiły się nowe pozycje. To między innymi biznesowe loty do Kopenhagi, tanie loty do Rzymu, pierwsze połączenie nad Bałtyk (Gdańsk), do Berlina i dodatkowe loty do Warszawy uruchomione przez OLT Jetair.

Wśród lotów czarterowych latem zadebiutowała Lanzarote, która pozostała również w zimowym rozkładzie, a pod koniec roku zapowiedziano sporo nowości na lato 2012 r.

REKLAMA

Jedną z nich jest na pewno bezpośrednie połączenie z włoskim miastem słynącym z krzywej wieży. W marcu zadebiutują długo oczekiwane loty do Pizy. Uruchomi je linia Ryanair. To jeden z długo oczekiwanych przez podróżnych kierunków o ogromnym potencjale turystycznym.

- To nie tylko słynna krzywa wieża na Piazza dei Miracoli. To także malownicze kamienice nad rzeką Arno, czy tajemniczy przykatedralny cmentarz najbogatszych mieszkańców Pizy, pochodzący z XV wieku. Przede wszystkim to jednak doskonałe miejsce do rozpoczęcia niezapomnianej wycieczki po Toskanii - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Piza to już siódme nowe połączenie, które w marcu uruchomi Ryanair. Będzie tam można polecieć z Wrocławia dwa razy w tygodniu - w środy o godz. 18.30 i niedziele o godz. 19.55.

Podróż zajmie równo dwie godziny. Bilety można rezerwować na stronie przewoźnika.

Nowe połączenia z Wrocławia to także dobra wiadomość dla miłośników białego szaleństwa.

- Dzięki tanim połączeniom wiele osób coraz częściej korzysta z okazji i na narty wybiera się w Alpy lub do Skandynawii. Ceny noclegów są coraz bardziej konkurencyjne, a warunki do jazdy nieporównywalnie lepsze. Do tego dochodzi jeszcze czas podróży, bo do każdego miejsca w Europie dolecimy z Wrocławia szybciej, niż dojedziemy pociągiem do Zakopanego - mówi Monika Półtorzycka-Jon, specjalista ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Najszybciej dotrzemy do Monachium, z którego już tylko kilkadziesiąt kilometrów dzieli nas od niemieckich i austriackich Alp. Do stolicy Bawarii codziennie latają samoloty linii Lufthansa i LOT. Miłośnicy włoskich Alp mogą skorzystać z lotów Ryanaira do Mediolanu Bergamo. Ze stolicy europejskiej mody ekspresowo można dojechać autobusem do jednego z kilkudziesięciu malowniczych kurortów.

Można też wybrać się do Oslo, które oferuje setki kilometrów znakomicie przygotowanych trasy biegowych i zjazdowych. Z Wrocławia polecimy tam Ryanairem i Wizz Airem.

Wolnocłowe sklepy, restauracje, kawiarnia, księgarnia - to wszystko już wkrótce będzie czekać na pasażerów nowego terminalu wrocławskiego lotniska. Najemcy już przygotowują swoje lokale, tak aby wkrótce mogli z nich skorzystać odlatujący z Wrocławia.

Trudno wyobrazić sobie międzynarodowe lotnisko bez sklepów wolnocłowych.

- Operatorem sklepów będzie znana niemiecka marka Heinemann. Będą się one różnić asortymentem. W jednym będzie głównie alkohol i wyroby tytoniowe, a w drugim perfumy i słodycze - mówi Monika Półtorzycka-Jon, specjalista ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Ofertę sklepów uzupełni odzieżowy butik Emmanuel Berg i sklep z biżuterią S&A. Nie zabrkanie też oferty gastronomicznej. Centralne miejsce na poziomie 0, w hali ogólnodostępnej, zajmie lokal Restauracje Krawczyk, z którego będzie można obserwować płytę lotniska i pas startowy.

Tuż obok zlokalizowany jest Sky Pub z bogatą ofertą napojów alkoholowych i rozmaitych przekąsek. Na poziomie +2 znajdzie się podniebny pub, również z widokiem na płytę lotniska i pas startowy, a w strefie dla odlatujących mieścić się będzie Flying Bistro. W części ogólnodostępnej nie zabraknie też kawiarni Coffee Heaven.

- Równie bogata będzie oferta usługowa. W hali ogólnodostępnej znajdziemy salonik prasowy firmy Ruch, a w strefie dla odlatujących księgarnię muzyczną Virgin z szerokim asortymentem płyt DVD i Blu-Ray oraz książek - mówi Monika Półtorzycka-Jon. Dla najmłodszych pasażerów lotnisko przygotowało specjalną strefę Kids Play.

Kompletną listę najemców poznamy, gdy rozstrzygną się wszystkie przetargi.

Autor: tm, inf. prasowa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA